آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ ۱۸:۳۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/25 - ۰۷:۴۴:۵۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۵
711 سازه آبخیزداری در استان بوشهر ایجاد شد

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر از اجرای ۷۱۱ طرح آبخیزداری در استان بوشهر خبر داد و گفت: با اجرای این پروژه‌ها امکان استحصال ۱۳۷ میلیون متر مکعب از روان‌آبهای فراهم شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، غلامرضا منتظری ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر مساحت استان بوشهر را 2.3 میلیون هکتار دانست و اظهار داشت: از این میزان اراضی 1.2 میلیون هکتار مرتع، 227 هزار هکتار اراضی جنگلی و 331 هزار هکتار اراضی بیابانی است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر با بیان اینکه بخشی از مساحت استان اراضی بیابانی تشکیل می‌دهند گفت: در راستای بیابان‌زدایی اقدامات مهمی انجام شده است که نهال کاری از آن جمله است.

وی از وجود 1.1 میلیون واحد دامی در استان بوشهر در استای استفاده از مراتع خبر داد و بیان کرد:واحدهای دامی منتفع از مراتع استان یک میلیون و 163 هزار واحد دامی است و این در حالی است که مقدار علوفه خشک قابل برداشت از مراتع استان 88 هزار و 49 تن در سال‌های با بارش نرمال است.

منتظری با تاکید بر برخورد با زمین‌خواری تصریح کرد: در این راستا امسال 770 هکتار اراضی متصرفی به ارزش 77 میلیارد تومان خلع‌ید شد و به بیت‌المال بازگشت.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر با اشاره به اجرای طرح‌های تولیدی و کشاورزی در اراضی ملی خاطر نشان کرد:  در این راستا امسال 557هکتار برای طرح غیر کشاورزی و 2 هزار هکتار زمین برای اجرای 62 طرح کشاورزی به سرمایه گذاران واگذار شده است.

وی، با بیان اینکه 200 میلیون دلار به طرح‌های منابع طبیعی اختصاص یافته است گفت: سهمیه استان بوشهر 171 میلیارد ریال است که در قبال آن 31 طرح امسال اجراء شد.

منتظری افزود: از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی نیز اعتباراتی به حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری اختصاص داده که در استان بوشهر 153 پروژه از این محل اجرا شده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر از اجرای 711 طرح آبخیزداری در استان بوشهر خبر داد و گفت: با اجرای این پروژه‌ها امکان استحصال 137 میلیون متر مکعب از روان‌آبهای فراهم شده است.

منتظری تقویت پوشش گیاهی استان را یکی دیگر از رویکردها عنوان کرد و افزود: مقابله با پدیده بیابان‌زایی را به صورت جدی در دستور کار داریم و با تثبیت کانون‌های بحران در استان این مهم با جدیت دنبال می‌شود.

وی اجرای طرح کاداستر را مورد اشاره قرار داد و تصریح کرد: در اجرای طرح کاداستر تاکنون یک میلیون هکتار از اراضی ملی استان بوشهر آماده صدور سند شده است.

انتهای پیام/ش

کد خبر 17860
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم