آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ ۱۷:۳۰:۰۴
امروز : چهارشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/22 - ۰۳:۱۹:۵۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۱:۳۰
مهارت‌های نوین در دانشگاه خلیج فارس بوشهر ارائه می‌شود

رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر با بیان اینکه مهارت‌های نوین فنی ویژه دانشجویان این دانشگاه ارائه می‌شود گفت: توسعه آموزش‌های مهارتی بنا به نیاز صنایع موجود در دانشگاه خلیج فارس بوشهر عرضه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالجمید مصلح  عصر امروز در  نشست بررسی اجرای مسابقات آزاد انیمیشن و موشن گرافیک کشور در بوشهر اظهار داشت: آمار بالای افراد جویای کار اکنون در کشور به یک معضل اجتماعی تبدیل شده در حالی که توجه به مهارت آموزی و توانمندسازی افراد می‌تواند راهی برای برون رفت از این بحران باشد.

وی با بیان اینکه مهارت آموزی گذری برای برون رفت از معضل بیکاری به شمار می‌رود تصریح کرد: ترویج و گسترش فرهنگ مهارت آموزی یکی از راهکارهای اثرگذار در اشتغال جوانان و ورود آنان به بازار کار به‌ویژه در بین دانش آموختگان دانشگاهی است.

رئیس دانشگاه خلیج فارس بوشهر  با بیان اینکه احیا و بازسازی نقش و جایگاه آموزش‌های فنی و حرفه ای در جامعه و خانواده‌ها ضروری است، گفت: سهم این آموزش‌ها در تقویت قابلیت و ظرفیت‌های مناطق مشخص شود که این مهم نیازمند فرهنگ سازی با همکاری دانشگاه‌های استان بوشهر است.

مصلح ارایه مهارت‌های نوین را زمینه ساز توسعه اشتغال در سطح کشور دانست و افزود: توسعه آموزش‌های مهارتی بنا به نیاز صنایع موجود دراستان بوشهر با همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط ضرورت دارد و دانشگاه خلیج فارس در این راستا از هیچ کوششی فروگذار نمی‌شود.

وی مهارت آموزی را راهی مهم در رسیدن به شغل‌های نوین و پر درآمد دانست و تاکید کرد: در این راستا توسعه آموزش‌های مهارتی بنا به نیاز صنایع موجود در دانشگاه خلیج فارس بوشهر عرضه می‌شود.

رئیس دانشگاه علمی و کاربردی پلیمر بوشهر هم گفت: نوآوری، خلاقیت، بهره‌مندی از دانش روز و ایجاد فضاهای جذاب برای مهارت آموزی امر بسیار مهم در راستای ایجاد فرصت‌های جدید برای کسب و کار است.

 حمید اسماعیلی افزود: آموزش‌های مهارتی در کنار آموزش تخصصی کسب و کار برای هدایت درست و بهینه منابع و افزایش بهره‌وری طرح‌های توجیهی راهکاری برای هدر رفت ایده‌ها و نوآوری است.

وی اظهار داشت: امروزه ترویج و گسترش فرهنگ کارآفرینی در فضای اقتصادی کشور دارای اهمیت ویژه ای است و این وظیفه مهم می‌تواند از طریق ارائه آموزش های متنوع و متناسب با بازارکار منطقه توسط آموزش فنی و حرفه ای با برگزاری مسابقات آزاد مهارت انجام شود.

اسماعیلی ورود دانش آموختگان دانشگاهی به مراکز فنی و حرفه ای را برای جبران خلا کاستی‌های مهارتی در دوران تحصیل ضروری دانست و خاطر نشان کرد: دلایل نبود رغبت در افراد جویای کار برای فراگیری مهارت‌های فنی و حرفه ای باید بررسی و زمینه لازم برای معرفی جایگاه و رشته‌های آموزشی فراهم شود.

انتهای پیام/ح

کد خبر 17865
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم