آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ ۱۸:۳۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/25 - ۰۷:۲۸:۵۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۱:۴۵
بوشهر| فقدان مهارت جوانان مهم‌ترین عوامل توسعه نیافتگی اشتغال است

مدیرکل ورزش وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه فقدان مهارت جوانان مهم‌ترین عوامل توسعه نیافتگی اشتغال است گفت: جوانان با فراگیری آموزش فنی و حرفه‌ای تبدیل به نیروی انسانی ماهر و متخصص شده و به‌عنوان کارآفرین جذب بازارکار می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، فرزاد حیدری عصر امروز  در بررسی روند برگزاری مسابقات آزاد مهارت انیمیشن و موشن گرافیک کشور در بوشهر ریشه اصلی مشکل بیکاری جوانان به‌ویژه افراد دانش آموخته را نداشتن مهارت یا ضعف مهارتی برشمرد و اظهار داشت: شانس دست یافتن به اشتغال به‌ویژه اشتغال پایدار از این افراد گرفته شده است و باید به سمت مهارت‌آموزی سوق داده شوند.

وی بر فرهنگ سازی برای فراگیری آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در سطح جامعه تأکید کرد و افزود : تقویت فرهنگ کار و مهارت‌آموزی در جامعه، خلاقیت و نوآوری را ایجاد می‌کند  و برگزاری مسابقات مهارت نقشی مهم در ترویج فرهنگ مهارت آموزی دارد.

حیدری با تأکید بر استفاده از ظرفیت‌های مناسب استان بوشهر در توسعه آموزش‌های فنی و حرفه ای خاطرنشان کرد : استان بوشهر ظرفیت‌های خوبی در زمینه گردشگری و کشاورزی دارد که با تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص می‌توان از این ظرفیت‌ها استفاده  بهینه کرد.

مدیرکل ورزش وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی آموزش‌های فنی و حرفه ای را فرصتی برای افزایش مهارت شغلی در جامعه عنوان و تصریح کرد : پرداختن به مهارت‌های کسب شده برای افزایش تولید، سبب افزایش ارزش افزوده در هر منطقه  می‌شود.

وی با بیان اینکه فقدان مهارت جوانان، مهم ترین عوامل توسعه نیافتگی اشتغال است گفت: جوانان با فراگیری آموزش فنی و حرفه‌ای تبدیل به نیروی انسانی ماهر و متخصص شده و به‌عنوان کارآفرین جذب بازارکار می‌شوند.

انتهای پیام/ح

کد خبر 17867
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم