آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ ۱۷:۳۰:۰۴
امروز : چهارشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/22 - ۰۴:۰۰:۰۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۵
بوشهر| سومین یادواره 60 شهید دلوار تنگستان برگزار می‌شود

امام جمعه دلوار گفت: در ۸ سال دفاع مقدس مردم استعمار و استکبار ستیز نقش مهمی در جبهه‌های نبرد داشتند که در این راستا سومین یادواره ۶۰ شهید دلوار تنگستان با حضور فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از تنگستان، حجت الاسلام  زاهددوست صبح امروز در نشست بررسی برگزاری یادواره شهدای دلوار یکی از مهمترین ضروریات جامعه امروزی را ترویج فرهنگ ایثار و شهادت  دانست و اظهار داشت: آشنایی نسل جوان با فرهنگ ناب و نورانی ایثار و شهادت از ضروریات است که باید همه متولیان امورات فرهنگی در این راستا تلاش و جدیت داشته باشند.

امام جمعه دلوار،  برگزاری محافل معنوی یادواره شهدا  را یک رویداد مهم فرهنگی  دانست و تصریح کرد: از مهمترین و تاثیرگذارترین ابزار ترویج فرهنگ ایثار و شهادت یادواره شهدا است  که ضرورت دارد  تا با برگزاری این محافل معنوی و اجرای برنامه‌های فرهنگی و ارزشی با محتوا این فرهنگ را بیش از پیش در جامعه ترویج کرد.

حجت‌الاسلام زاهدوست از برگزاری سومین یادواره 60 شهید دلوار تنگستان خبر داد و بیان کرد:در 8 سال دفاع مقدس مردم استعمار و استکبار ستیز نقش مهمی در جبهه‌های نبرد داشتند که در این راستا سومین یادواره 60 شهید دلوار تنگستان با حضور سردار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

وی  با بیان اینکه این یادواره روز پنج شنبه 23 اسفندماه برگزاری می‌شود خاطر نشان کرد: این محفل معنوی در روز یاد شده بعد از نماز مغرب و عشاء و در جوار مرقد مطهر شهدای گمنام در پارک کوثر شهر دلوار با حضور مردم مومن و انقلابی بخش دلوار و مسئولان و خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و با حضور و اجرای گروه فرهنگی تبلیغی مبشران از شهر مقدس قم برگزار می‌شود.

امام جمعه دلواربا بیان اینکه دلوار نماد مبارزه با استعمار است خاطر نشان کرد: سدار بزرگ مبارزه با استعمار شهید رئیسعلی دلوار نام پرآوازه‌ای دارد که این شهید چنان درسی به استعمار داد که تا همیشه تاریخ در اذهان زنده است.

زاهددوست بیان کرد: امیدوارم بتوانیم در آغاز گام دوم انقلاب اسلامی و ایام معنوی ماه رجب ذره‌ای از دستاوردهای انقلاب اسلامی و رشادت‌های شهدای والامقام را تببین و ارج  گذاریم.

وی تصریح کرد:  مردم مقاوم بخش دلوار همچنانکه در طول تاریخ ایثار و رشادت و مجاهدت‌های خود را به اثبات  رسانیده‌اند در تاریخ انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس نیز با تقدیم 60 شهید دین خود را به انقلاب و نظام اسلامی اداء کرده که این نشان از اوج ایمان و اخلاص و وفاداری آنان به اسلام و انقلاب اسلامی است.

امام جمعه دلوار خاطر نشان کرد: این دیار سابقه بیش از دو قرن حماسه و مقاومت دارد و سردار شهید رئیسعلی دلواری مایه فخر و مباهات مردم دیار ماست که نه تنها در سطح استان بلکه از شهدای شاخص عرصه ملی به شمار می‌رود و همچنین مفتخریم که  نخستین شهید مدافع حرم استان شهید محمد احمدی جوان هم از دیار حماسه آفرین دلوار است.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 17870
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم