آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ ۱۷:۳۰:۰۴
امروز : چهارشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/22 - ۰۳:۱۵:۱۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰
مجوز آب‌شیرین‌کن به ظرفیت 125 هزار متر مکعب در استان بوشهر صادر شد

استاندار بوشهر با تاکید بر حل مشکلات آب آشامیدنی استان بوشهر گفت: در این زمینه برای افزایش منابع آبی استان مجوز آب‌شیرین‌کن به ظرفیت ۱۲۵ هزار متر مکعب در شبانه‌روز صادر شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به نقش مهم اصحاب رسانه در عرصه‌های توسعه و پیشرفت جامعه اظهار داشت: خبرنگاران در ابعاد گوناگون انتشار خبر و نقد و تحلیل نقش مهمی در جامعه به ویژه در توسعه و پیشرفت دارند که خبرنگاران استان بوشهر در این عرصه نقش آفرینی کردند.

وی، از اتحاد و همدلی مسئولان و مردم در ابعاد گوناگون خبر داد و بیان کرد: اتحاد و هم‌افزایی نماینده ولی فقیه در استان، نماینده مردم در مجلس خبرگان، نمایندگان استان در مجلس، مسئولان، فرماندهان نیروهای مسلح، روحانیون، ائمه جمعه و همه دستگاه‌های نظامی و امنیتی فضای مطلوبی را برای تداوم توسعه و پیشرفت فراهم کرده است.

استاندار بوشهر با اشاره به نقش مهم سازمان‌های مردم نهاد در عرصه‌های مختلف جامعه  تصریح کرد: با توجه به نقش مهم این نهادهای مردمی در جامعه، تعداد آنان از 14 سمن در مدت 5 سال به 209 سمن افزایش یافت.

گراوند از راه اندازی خانه احزاب در استان بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: با ایجاد خانه احزاب، گروه‌ها و احزاب اصلاح‌طلب، اصول گرا و اعتدالیون در کنار هم قرار گرفتند و فضایی مطلوب در استان بوشهر ایجاد شده است.

وی، با اشاره به افزایش پست‌های مدیریتی بانوان تصریح کرد: پست مدیریتی بانوان از شش درصد اکنون به 14.5 درصد افزایش یافته است که تا پایان دولت دوازدهم از 30 درصد هم عبور می‌کند.

استاندار بوشهر با اشاره به انتصاب 14 مشاور جوان در دستگاه‌های اجرایی استان از پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی و عشایری خبر داد و بیان کرد: سهم اعتباری استان بوشهر در عرصه تسهیلات اشتغال روستایی 115.8 میلیارد تومان بود که اکنون در مرحله نخست 156 میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های کارآفرینی و اشتغال روستایی و عشایری پرداخت شده است.

گراوند با اشاره به اینکه در زمینه  دریافت تسهیلات در عرصه رونق تولید 65 طرح در سامانه بهین‌یاب ثبت‌نام شد خاطر نشان کرد: 28 در کارگروه تصویب و به 25 طرح  64 میلیارد تومان برای رونق تولید پرداخت شد.

وی با بیان اینکه استان بوشهر در زمینه رونق تولید از رتبه 28 به  17 رسیده است گفت: تعداد طرح‌های  استان بوشهردر حوزه رونق تولید با بسیاری از استان‌های قابل مقایسه نیست این در حالی است که در زمینه بازسازی صنایع استان بوشهر دارای رتبه پنج کشور است.

استاندار بوشهر با اشاره به اجرای طرح آبیاری نوین در اراضی نخیلات دشتستان خاطر نشان کرد:  7.7 هزار هکتار آبیاری نوین در نخلستان‌های دشتستان اجرا شد که در  1.5  سال به اندازه 5 سال طرح اجراء شده است.

وی با اشاره به   اینکه افزایش طول مسیر  پروژه راه آهن بوشهر در شورای اقتصاد تصویب شد تصریح کرد: طول مسیر پروژه راه آهن بوشهر از 250 کیلومتر به 450 کیلومتر در شورای اقتصاد افزایش یافت و تصویب شد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه بیش از 90 درصد منابع تامین آب آشامیدنی استان خارج از استان قرار دارد تصریح کرد:  در راستای توسعه زیرساخت افزایش منابع ابی استان بوشهر چهار سد مخزنی اجرایی شده که نقش مهمی در تقویت منابع زیرزمینی و مهار روان‌آب‌ها دارند.

 گراوند با بیان اینکه اکنون روزانه 20 هزار متر مکعب آب آشامیدنی استان از طریق آب‌شیرین‌کن تامین می‌شود گفت: در این زمینه برای افزایش منابع آبی استان مجوز آب‌شیرین‌کن به ظرفیت 125 هزار متر مکعب در شبانه‌روز صادر شده است.

وی با اشاره به اصلاح شبکه آبرسانی روستاها افزود: عملیات نوسازی شبکه آبرسانی در 14 روستا آغاز شده و تا پایان امسال تکمیل می‌شود.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 17872
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم