آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ ۱۸:۳۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/25 - ۰۷:۲۸:۵۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۵
خیران بازسازی عتبات عالیات در جشنواره محبت استان بوشهر تجلیل می‌شوند

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر گفت: جشنواره نشان محبت با هدف تجلیل از خیران بوشهری که در بازسازی و توسعه حرم‌های مطهر مشارکت داشتند برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالرضا مطاف ظهرامروز در جمع خبرنگاران در بوشهربا بیان اینکه ستاد بازسازی عتبات عالیات پل ارتباطی مردم و حرم‌های مطهر اهل بیت(ع) است اظهار داشت: از سال 1382 که این ستاد تشکیل و راه اندازی شد حرکت‌های گوناگونی تاکنون در راستای ارائه خدمات به عتبات عالیات انجام شده است.

وی، با بیان اینکه قبل از سال 1392 ستاد عتبات عالیات در اعزام نیروی کار برای بازسازی عتبات عالیات اقدام می‌کرد افزود: از سال 1392 عملیات بازسازی خیمه‌گاه حرم مطهر اهل بیت(ع) در استان بوشهر آغاز شد.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر از  ساخت دو نیم ضریح قمر بنی هاشم(ع) در بوشهر خبر داد و خاطر نشان کرد: این دو نیم ضریح با مشارکت 100 درصدی مردم بوشهر و بهره جستن از استادکاران در مدت 2 سال ساخته و کربلای معلی نصب شد.

مطاف از ساخت دو پروژه نیم ضریح در بوشهر و دشتستان خبر داد و بیان کرد:  دو نیم ضریح خیمه‌‌گاه امام حسین (ع) و حضرت قاسم (ع) با مشارکت مردم این استان ساخته و در کربلای معلی شد.

وی، با بیان اینکه تاکنون 3 ضریح خیمه‌‌گاه شهدای دشت کربلا در بوشهر ساخته شده است اظهار داشت: از 5 ضریح خیمه‌گاه کربلا 3 ضریح قمر بنی‌هاشم (ع)، امام حسین (ع) و حضرت قاسم (ع) با مشارکت مردم این استان ساخته و در کربلا نصب شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر با اشاره به مشارکت مردم در ساخت ضریح‌‌های یاد شده تصریح کرد: تمام هزینه‌های ساخت این ضریح‌ها از نذورات و هدایا مردمی است و هیچ‌گونه کمکی دولتی هزینه نشده است.

مطاف افزود: در نیمه  نخست امسال 95 درصد تعهداتی که برای ساخت خیمه‌گاه  شهدای دشت کربلا داشتیم تکمیل شد.

وی، با بیان اینکه بیش از یک‌هزار نفر در استان بوشهر در ساخت و بازسازی ضریح‌های خیمه‌گاه مشارکت داشته‌اند از برگزاری جشنواره نشان محبت برای تجلیل از خیران حرم‌ساز استان خبر داد و بیان کرد: جشنواره نشان محبت که نشان ارادت مردم به اهل بیت(ع) است چهارشنبه این هفته در استان بوشهر نیز برگزار می‌شود.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر با بیان اینکه استقرار  موکب در مسیر زائران اربعین از دیگر برنامه‌های این ستاد است خاطر نشان کرد: در اربعین سال گذشته استان بوشهر 54 موکب مستقر شد که 18 موکب آن در مسیر شهرستان‌ها به مرز شلمچه قرار داشت و پذیرای زائران شش استان ازجمله بوشهر، فارس، کهگیلویه و بویر احمد، هرمزگان، کرمان و بخشی از استان سیستان و بلوچستان بود و مابقی در خاک عراق  نصب و ارائه خدمات به زائران کرد.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 17874
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم