آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ ۱۷:۳۰:۰۴
امروز : چهارشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/22 - ۰۳:۵۳:۴۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۰
وزیر بهداشت در بوشهر: نگرانی در تامین دارو و تجهیزات پزشکی وجود ندارد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در زمینه تامین تجهیزات پزشکی و دارو هیچ نگرانی وجود ندارد گفت: با وجود تحریم‌های ظالمانه دشمن، هیچگونه نگرانی در تامین دارو و تجهیزات پزشکی وجود ندارد و تمهیدات لازم برای سال ۹۸ اندیشیده شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سعید نمکی پیش از ظهر امروز درپنجمین کنگره شهدای وزارت بهداشت در بوشهر با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و با بیان اینکه رشادت شهدا همواره جاوید است اظهار داشت: شهدای گرانقدر با رشادت و اقتدار در جنگ 8 ساله درس عشق و عاشقی به ملت آموختند و اقتدار ایران به ارمغان آورند.

وی، با بیان اینکه خلق این صحنه‌های زیبا در برگزاری کنگره و یادواره شهدا نشان از عزتمندی ایثارگران و شهدا است گفت: شهدا درس‌های بزرگی به ما آموختند ولی ارزشمندترین آن درس عشق و عاشقی بود که از معلم اصلی خود حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) آموخته بودند.

وی با بیان اینکه شهدا به ما آموختند که نباید در مقابل ظلم و استبداد زانو بزنیم افزود: ما از شهدا درس گرفته‌ایم برای خدمت به مردم از هیچ پدیده‌ای نهراسیم.

وزیر بهداشت، با بیان اینکه  شهدا درس بزرگی در بیرون مرزها به ما آموختند خاطر نشان کرد:  شهدا درسی که در بیرون از مرزهای سرزمین‌مان به ما دادند این بود که به سرزمین ما نگاه چپ نکنند امروز صدها پایگاه شلیک موشک داریم ولی با کسی جنگ نداریم ولی اگر تعرضی کردند 5 دقیقه بیشتر دوام نمی‌آورند.

نمکی با بیان اینکه شهدا و خانواده شهدا نظام اسلامی را در مقابل بدخواهان و دشمنان بیمه کرده است افزود: دعای خیر والدین شهدا همواره پشت نظام اسلامی قرار دارد.

وزیر بهداشت با بیان اینکه در 8 سال جنگ تحمیلی شهدا نگذاشتند یک سانتیمتر از خاک ایران اشغال شود خاطر نشان کرد: شهدا با رشادت هم خود به سعادت رسیدند هم عزت و اقتدار به ایران دادند.

نمکی با بیان اینکه آخرین قطره خون شهدا پشت مرزها پس گرفتیم تصریح کرد: پس از جنگ 8 ساله رشادت و فداکاری رزمندگان به‌گونه‌ای بود که یک سانتی‌‌متر از خاک ایران در اشغال دشمن نبود.

وی، با اشاره به حادثه سقوط اورژانس در چهارمحال بختیاری افزود: دو هفته قبل نیروهای اورژانسی که برای یاری رساندن به زایمان یک زن به روستایی در استان چهارمحال بختیاری اعزام شده بود هلی‌کوپتر اعزامی پس از برخورد با کابل فشار قوی سقوط کرد و 5 تن جان باختند ولی برای رسیدگی به  مشکل زن باردار، پایگاه دیگر اورژانسی بلافاصله به روستای محروم یاد شده اعزام شد و نگذاشتند این بانو جان خود را از دست بدهد و این درس و آموزه از ایثار و رشادت شهدا آموخته  شده است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه هیچ کشور نمی‌تواند به ایران نگاه چپ کند تاکید کرد: زنان و مردان  ایران اسلامی در عرصه‌های گوناگون نشان دادند که این کشور زیر چتر ولایت قرار دارد و با اقتدار از ایران دفاع می‌کنند.

نمکی  با بیان اینکه در زمینه تامین تجهیزات پزشکی و دارو هیچ نگرانی وجود ندارد گفت: با وجود تحریم‌های ظالمانه دشمن، هیچگونه نگرانی در تامین دارو و تجهیزات پزشکی وجود ندارد و تمهیدات لازم برای سال 98 اندیشیده شده است.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 17881
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم