آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ ۱۸:۳۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/25 - ۰۸:۰۶:۳۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵
کنگره 450 شهید وزارت بهداشت در بوشهر برگزار شد

پنجمین کنگره ۴۵۰ شهید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت و خانواده معظم شهداء در بوشهر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر،با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پنجمین کنگره 450  شهید وزارت بهداشت در بوشهر آغاز بکار کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی در برگزاری این کنگره با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام و با بیان اینکه  رشادت شهدا همواره در جامعه جاوید است اظهار داشت: مجاهدت‌های جوانان در میدان‌های سخت ازجمله دفاع مقدس با ذکر دعا و روحیه برادری و ایثار همراه شد و ماجراهای صدر اسلام را زنده کرد.

سعید کشمیری با بیان اینکه بوشهر  در عرصه  مبارزه با  متجاوزان  دارای کارنانه درخشانی است افزود:  استان بوشهر در دفاع از آب‌وخاک کشور  دارای  کارنامه دو قرن مقاومت است تصریح کرد: در دو قرن مقاومت برابر متجاوزان بزرگ مردانی از استان بوشهر نام و ایثار رئیس‌علی دلواری و رزمندگان ثبت است.

وی با بیان اینکه عالمان مذهبی و دینی استان بوشهر از جمله آیت‌الله اهرمی و آیت‌الله بلادی دوشادوش مردم در مبارزه با متجاوزان بودند خاطر نشان کرد:استان بوشهر در جنگ تحمیلی  نقش مهمی داشت به‌گونه‌ای که جزیره خارک به تعدادهای روزهای دفاع مقدس بمباران‌ هوایی شد اما این مردم صبور خم به ابرو نیاوردند و توانستند به‌خوبی فرهنگ رشادت را به نمایش بگذارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به  اینکه نخستین مدرسه جنوب کشور در استان بوشهر تاسیس شد تصریح کرد: در پنجمین کنگره شهدای وزارت بهداشت اکنون با امنیت کامل افتخار میزبانی خانواده‌های شهدای سراسر کشور هستیم که این امنیت اتفاقی نبوده و ما برای آرامش امروز، خون‌ها داده‌ و شهید زیادی را تقدیم انقلاب کرده‌ایم.

وی بابیان اینکه از ابتدا تاکنون مدافعان حریم نبوی حافظان جان و مرز این  کشور بودند خاطر نشان کرد: با گذر از چهل‌سالگی نظام مقدس جمهوری اسلامی، رهبر کبیر انقلاب با صدور بیانیه‌ گام دوم انقلاب برای ارائه این راه روشن، به تبیین دستاوردهای شکوهمند چهل دهه گذشته پرداخته و توصیه‌های اساسی به‌منظور جهاد بزرگ برای ساختن ایران اسلامی کردند.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 17882
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم