آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ ۱۸:۳۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/25 - ۰۷:۴۰:۳۹
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۵
خیران بوشهری 97 میلیارد تومان برای ساخت مدارس پرداخت کردند

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر گفت: در ۵ سال گذشته از ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبارات ساخت مدرسه ۹۷ میلیارد تومان آن خیران پرداخت کردند و ۵۰۹ کلاس ساختند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، احمد مرادی ظهر امروز در بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه ساز استان بوشهربا بیان اینکه این جشنواره با رویکرد افزایش ایمنی مدارس که در دو بعد تجهیزات ابنیه برگزارشده است اظهار داشت: جامعه‌ای که در مسیر توسعه حرکت می‌کند شرایط و مقدماتی دارد که اصلی‌ترین آن داشتن نیروی خلاق و آموزش است که در این راستا خیران استان در تامین تجهیزات کمک‌های مطلوبی کرده‌اند.

وی سرانه فضای آموزشی در کشور را 5.2 متر مربع دانست و بیان کرد:سرانه فضای آموزشی در استان بوشهر 6.4 مترمربع است که باید به 8.4 متر مربع افزایش یابد و در این راستا باید 2 مترمربع سرانه فضای آموزشی افزایش یابد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهر با اشاره به اینکه در سال 92 تاکنون یک‌مترمربع فضای آموزشی استان بوشهر افزایش یافته است عنوان کرد: از سال 1392 تاکنون 316 پروژه در قالب 135 کلاس درس و زیربنای 178 هزار متر مربع و با اعتبار 200 میلیارد تومان اجرا شده است.

مرادی در خصوص نقش و جایگاه خیران استان بوشهر در پروژه‌های اجرا شده خاطر نشان کرد: از تعداد پروژه‌های ذکر شده 158 پروژه با حدود 600کلاس درس و کمک 97 میلیارد تومانی خیران استان ساخته‌اند و 50 درصد از زیربناهای مدارس استان با تلاش خیران اجرا شده است.

وی با بیان اینکه از حیث تراکم به 355 کلاس درس در استان نیاز است خاطر نشان کرد: میزان تراکم کشور 23 دانش آموز و استان 21 نفر است که ما نسبت به کشور وضعیت مطلوب‌تری داریم.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان بوشهرضمن تقدیر از خیران اظهار کرد: در سال 96 و 97 از محل اعتبارات داخلی پروژه‌های خیران با 13 میلیارد تومان تکمیل شده و در سال 98 نیزدر قانون بودجه، سرانه‌ای برای کمک به تکمیل پروژه‌های خیران در نظر گرفته شده است.

وی با تاکید بر مقاوم سازی کلاس‌های درس تصریح کرد:  750 کلاس درس استان بوشهر نیاز به مقاوم سازی و توسعه دارد.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 17883
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم