آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ ۱۸:۳۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/25 - ۰۷:۳۴:۴۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰
تاکید امام جمعه بوشهر بر حرکت جهادی برای بازسازی مدارس تخریبی

امام جمعه بوشهر با تاکید بر حرکت جهادی برای بازسازی مدارس تخریبی گفت: استان بوشهر یک عمر با محرومیت و مظلومیت روبه‌رو بوده و مسئولان نباید بگذارند که این محرومیت ادامه داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر امروز در بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه‌ساز استان بوشهر با بیان اینکه کارهای خیرماندگار است اظهار داشت: کارهای خیر از جمله مدرسه سازی همیشه در جامعه ماندگار است که این استان در عرصه مدرسه‌سازی پیشگام است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با قدردانی از مشارکت خیران در نوسازی کلاس‌های تخریبی گفت: استان بوشهرکه چهار سال قبل دارای یک‌هزار و 250  کلاس درس تخریبی داشت با تلاش‌های خیران مدارس  بخشی از آنها نوسازی شد.

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه اکنون 750 کلاس تخریبی در 210 مدرسه استان بوشهر وجود دارد تاکید کرد: ضریب خوردگی در استان بوشهر بالا است و سیستم‌های الکترونیکی، تجهیزاتی، وسایل سرمایشی و گرمایشی دچار مشکل  می‌شوند.

آیت‌الله صفایی بوشهری با تاکید بر افزایش مراقبت‌ها برای جلوگیری از حادثه  آتش‌سوزی در مدارس افزود: در این راستا لازم بود همه مدارس استان به تجهیزات گرمایشی استاندارد با ایمنی بالا مجهز شوند که با تلاش های انجام شده اکنون همه مدارس استان به سیستم گرمایشی مطمئن مجهز شده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر از تخصیص زکات وصولی برای ساخت و تجهیز مدارس خبر داد و بیان کرد: همکاری خیران، اعتبارات دولتی و زکات وصولی با تدوین یک سند سه ساله می‌توان نسبت به نوسازی 750 کلاس درس تخریبی اقدام شود.

 امام جمعه بوشهر با تاکید بر حرکت جهادی برای بازسازی مدارس تخریبی افزود: استان بوشهر یک عمر با محرومیت و مظلومیت روبه‌رو بوده و مسئولان نباید بگذارند که این محرومیت ادامه داشته باشد.

آیت‌الله صفایی بوشهری با بیان اینکه مدرسه و دانشگاه باید زیباترین و بهترین سازه در یک جغرافیا باشدگفت: استعدادهای خوبی در استان بوشهر وجود دارد که باید شرایط و فضا برای نخبگی فرزندان این منطقه فراهم شود.

وی با بیان اینکه باید کوشش کنیم مدارس مجهزترین و بهترین معماری‌ها را در سطح ملی داشته باشند افزود: این امر هم با تدوین سند چشم‌انداز و حرکت جهادی  محقق می‌شود.

انتهای پیام/

کد خبر 17887
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم