آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ ۱۷:۳۰:۰۴
امروز : چهارشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/22 - ۰۳:۲۵:۳۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۴
بوشهر| 200 کیلو وات پنل نیروگاه خورشیدی در شهرستان دشتی وارد مدار تولید شد

در افتتاح ۲ نیروگاه خورشیدی ۱۰۰ کیلواتی با مشارکت ۲۴ میلیارد ریالی بخش خصوصی ۲۰۰ کیلو وات پنل نیروگاه خورشیدی در دشتی وارد مدار تولید شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دشتی، عبدالکریم گراوند بعد از ظهر امروز در مراسم افتتاح 2 نیروگاه برق خورشیدی در شهرک صنعتی خورموج با بیان اینکه استفاده از انرژی‌های نو و پاک باید نهادینه شود اظهار داشت: از سرمایه‌گذاری برای تولید برق خورشیدی در استان حمایت می‌کنیم.

استاندار بوشهر با تاکید بر تسهیل در امر سرمایه‌‌گذاری افزود: دستگاه‌های مرتبط در فرایند سرمایه‌گذاری باید شرایط را تسهیل و تسریع کنند.

گراوند بر شناسایی عرصه‌های مناسب برای تاسیس و احداث نیروگاه‌های خورشیدی تاکید کرد و گفت: استان بوشهر ظرفیت خوبی در توسعه طرح‌های نیروگاه خورشیدی با توجه به موقعیت خاص جغرافیایی دارد.

وی با بیان اینکه این نیروگاه‌ها در اقتصاد پایدار نقش مهمی دارد تصریح کرد: از سرمایه‌گذاران در عرصه تولید برق نیروگاه خورشیدی حمایت ویژه می‌شود که خرید تضمینی تولیدات آنان مورد توجه قرار دارد.

استاندار بوشهر با تاکید بر شناسایی ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی در شهرها و روستاهای استان بوشهر بیان کرد: سرمایه‌گذاری در اجرای طرح‌های نیروگاه خورشیدی ضمن اثرات اجتماعی و مردمی در حوزه معیشت خانوارها به ویژه مددجویان دستگاه‌های حمایتی نقش اثر بخشی ایفا می‌کند.

گراوند با تشکر از شرکت توزیع نیروی برق و سرمایه‌گذار ایجاد نیروگاه خورشیدی خورموج خاطرنشان کرد: این سرمایه‌گذاری موفق سبب رونق و انگیزه آفرینی برای سایر سرمایه‌گذاران می‌شود.

در این مراسم دو واحد نیروگاه برق خورشیدی در شهرستان دشتی با ظرفیت تولید 200 کیلو وات برق خورشیدی در شهرک صنعتی خورموج شهرستان دشتی افتتاح شد.

این دو واحد نیروگاه برق خورشیدی با سرمایه‌گذاری 24 میلیارد ریالی بخش خصوصی احداث شده است.

انتهای پیام/ح

کد خبر 17889
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم