آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ ۱۸:۳۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/25 - ۰۷:۳۲:۵۹
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۴
استارت آپ‌های اقتصاد کرانه‌ای در استان بوشهر برگزار می‌شود

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان بوشهر یکی از ظرفیت‌های مهم استان ساحلی بوشهر اقتصاد کرانه‌‌ای دانست و گفت: در این راستا استارت آپ‌های اقتصاد کرانه‌ای در استان برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، اکبر منصوری‌نسب ظهر امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با تاکید بر توسعه کارآفرینی و اشتغال پایدار اظهار داشت: این دانشگاه نقش موثری درمهارت آموزی و توانمندسازی دانش آموختگان برای ورود به عرصه کسب و کار و کارآفرینی دارد.

وی با اشاره به  اینکه چهار رشته مکانیک خودرو، عمرانی، کامپیوتر و طراحی دوخت بر رشته‌های این دانشگاه افزوده شده است خاطر نشان کرد: دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان بوشهر دارای 3 هزار دانشجو در دو دانشکده دختران و پسران است که در 7 رشته کارشناسی و 11 رشته کاردانی فعالیت می‌کند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان بوشهر از تجهیز کاگاه‌های این دانشگاه خبر دادو بیان کرد: تا پایان امسال تجهیزات جدید به کارگاه‌های مراکز دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان برای  به‌روز رسانی به ارزش 6 میلیارد ریال اضافه می‌شود.

منصوری‌نسب گفت: این تجهیزات شامل دوربین‌های پیشرفته نقشه برداری، چرخ خیاطی هوشمند کنترل‌گر منطقی برنامه‌پذیر، ویدئو پرژکتور، موتور هیبریدی، سیستم‌های کامپیوتری، تجهیزات صنایع شیمیایی و ابزار دقیق است.

وی تصریح کرد: از سال آینده در دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان بوشهر 40 تیم نوآور با همکاری صندوق نوآوری برای ایجاد فضای کارآفرینی، ارائه ایده‌ها و خلاقیت‌ها فعال می‌شود.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با بیان اینکه از فروردین سال آینده استارت آپ‌ها در راستای اقتصاد کرانه ای استان برگزار می‌شود خاطر نشان کرد: این استارت‌آپ‌ها ایده‌های دانشجویان استان را در مسیر تولید فضای کسب و کار هدایت می‌‌کند.

منصوری‌نسب بیان کرد: از سال آینده تدریس کارآفرینی در دانشگاه فنی و حرفه ای استان در مسیر تولید کسب و کار جدید و نو و بومی فراهم می‌شود.

وی همچنین از ایجاد کارگاه‌های خلاقیت دانشجویی در جوار خوابگاه ها خبرداد و افزود: این دانشگاه نقش موثری درمهارت آموزی و توانمندسازی دانش آموختگان برای ورود به عرصه کسب و کار و کارآفرینی دارد.

انتهای پیام/ن

کد خبر 17892
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم