آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۰۳ ۱۸:۳۰:۰۸
امروز : شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/25 - ۰۷:۲۹:۰۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۰
بوشهر| ستاد بازسازی عتبات عالیات 150 پروژه بازسازی در عراق اجراء کرد

جانشین معاونت هماهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات گفت: ۱۵۰ پروژه توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات در کشور عراق اجرایی و بخش عمده‌ای از آنها تکمیل و افتتاح شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، حمید افضلی صبح امروز در  حاشیه برگزاری جشنواره نشان محبت در بوشهر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ستاد عتبات عالیات از سال 1382 فعالیت خود را آغاز کرد اظهار داشت: ستاد بازسازی عتبات عالیات از سال 1382 تاکنون 150 طرح بازسازی در حرم ائمه اطهار(ع) در عراق آغاز و اجرایی کرده است.

وی با بیان اینکه بخشی عمده‌ای از طرح‌های 150 گانه ستاد عتبات عالیات در عراق به پایان رسیده و افتتاح شده است تصریح کرد: طرح توسعه در حرم‌های مطهر در عراق در دستور کار ستاد بازسازی قرار گرفته که صحن حضرت زهرا (س) از آن جمله است.

جانشین معاونت هماهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات بیان کرد: صحن حضرت زهرا (س) به‌عنوان بزرگ‌ترین پروژه عمرانی جهان اسلام در عراق رو به پایان است.

افضلی با بیان اینکه صحن حضرت زهرا (س) در کنار حرم حضرت امیرالمومنین(ع) در نجف اشرف قرار دارد گفت:با تکمیل این پروژه ظرفیت حرم مطهر امام علی (ع) در نجف اشرف 20 برابر نسبت به گذشته افزایش می‌یابد.

وی، از اجرای طرح توسعه حرم امام حسین (ع) در عراق خبر داد و خاطر نشان کرد:  طرح توسعه حرم امام حسین (ع) دارای 165 هزار متر مربع مساحت است که ظرفیت این حرم به 14 برابر افزایش می‌دهد.

جانشین معاونت هماهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات از طرح توسعه در سامرا خبر داد و تصریح کرد: در سامرا طرح توسعه حرم امامین عسکریین(ع) باخرید املاک اطراف حرم آغاز شده است.

افضلی افزود: در کاظمین عملیات طرح توسعه امامین جوادین (ع) در قالب احداث صحن‌‌های امام رضا (ع) و حضرت صاحب‌ الزمان (عج)  در دست اجراء است.

وی درباره نقش کمک‌های مردمی بازسازی و توسعه عتبات عالیات عراق، اظهار کرد: تمام هزینه‌ها از محل کمک‌های مردمی هموطنان تامین شده و در این زمینه مردم کمک‌هایی قابل توجهی به ستاد عتبات عالیات می‌کنند.

جانشین معاونت هماهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات از ساخت سه ضریح خیمه‌گاه در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: دو نیم ضریح قمر بنی هاشم(ع)، دو نیم ضریح خیمه‌‌گاه امام حسین (ع) و حضرت قاسم (ع) با مشارکت مردم این استان ساخته و در کربلای معلی نصب شد.

افضلی با اشاره به طراحی برنامه‌‌ها در سوریه افزود: برای بازسازی و توسعه حرم در سوریه برنامه‌های ویژه‌ای طراحی شده است.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 17898
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم