آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ ۱۷:۳۰:۰۴
امروز : چهارشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/22 - ۰۴:۰۱:۵۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰
532 تن سیب و پرتقال شب عید مردم استان بوشهر تامین شد

رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به تامین ۵۳۲ تن سیب و پرتقال ویژه شب عید مردم استان گفت: در این زمینه ۳۷۰ تن پرتقال و ۱۶۲ تن سیب تامین شده و از ۲۵ اسفند ماه از طریق ۲۰ مرکز توزیع می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، محمدتقی منوچهری ظهر امروز در آیین تجلیل از بهره‌برداران نمونه بخش کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه امسال 40 بهره‌بردار بخش کشاورزی به عنوان نمونه معرفی شد اظهار داشت: 40 نمونه بخش کشاورزی در عرصه استانی و ملی مشخص شدند که 2 نفر به عنوان نمونه ملی در بخش گلخانه‌ای و صیادی معرفی شدند.

وی، با اشاره به تعیین 38 نمونه بخش کشاورزی استانی خاطر نشان کرد: این کشاورزان در بخش‌های تولید گندم آبی، کلزا، جو، خرما، مرکبات و پرورش آبزیان معرفی و تجلیل شدند.

رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه افراد یاد شده فعالیت‌شان با ارزش است تصریح کرد: برای تدام فعالیت این کشاورزان نمونه و ترویج در بین دیگر کشاورزان از آنان به صورت ویژه تجلیل می‌شود.

منوچهری با بیان اینکه تولید محصولات کشاورزی افراد یاد شده 2 تا 3 برابر دیگر کشاورزان است خاطر نشان کرد: برای ترویج فعالیت افراد نمونه باید فعالیت‌های آموزشی توسعه یابد.

وی، با بیان اینکه 31 محقق در عرصه کشاورزی فعال هستند تصریح کرد: اراضی کشاورزی استان بوشهر به 102 پهنه تبدیل شده که 102 کارشناس کشاورزی مدیریت این پهنه‌ها را بر عهده دارند.

رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر از تامین میوه موردنیاز استان بوشهر برای شب عید مردم خبر داد و تصریح کرد: 532 تن سیب و پرتقال ویژه شب عید مردم استان شامل 370 تن پرتقال و 162 تن سیب تامین شده و از 25 اسفند ماه از طریق 20 مرکز توزیع می‌شود.

منوچهری گفت: گوشت مرغ و قرمز گوسفندی و گوساله با قیمت مصوب تامین و در حال توزیع است.

انتهای پیام/ ع

کد خبر 17917
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم