آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۶/۲۴ ۱۵:۵۲:۰۵
امروز : یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۸ - 2019/09/15 - ۱۵:۵۲:۳۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۵
معاون وزیر جهاد کشاورزی در بوشهر: تولید گوشت مرغ در کشور 15 برابر شد

معاون تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی از افزایش ۱۵ برابری تولید گوشت مرغ در کشور خبر داد و گفت: براساس آمار فائو در ابتدای انقلاب تولید گوشت مرغ ۱۶۰ هزار تن بود که بعد از ۴۰ سال این میزان اکنون به ۲.۴ میلیون تن رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مرتضی رضایی ظهر امروز  در آئین تقدیر از برگزیدگان بخش کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه جوجه‌ریزی در مرغداری‌ها افزایش یافته است اظهار داشت: در بهمن ماه امسال 121 میلیون قطعه جوجه‌ریزی در مرغداری‌ها  در راستای تامین گوشت مورد نیاز جامعه انجام شده است.

وی با بیان اینکه در تامین گوشت مرغ شب عید هیچ مشکلی در سطح کشور وجود ندارد افزود:  با این میزان جوجه‌ریزی 220 هزار تن گوشت مرغ تولید می‌شود که این میزان تولید در کشور سابقه نداشته است.

معاون تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی با تاکید بر این نکته که همه مسئولان در این شرایط سخت در تامین معیشت مردم هستند تصریح کرد: تغییرات قیمت‌های گوشت مرغ  ناشی از کمبود فرآورده نیست بلکه ناشی از تغییر قیمتها است.

رضایی از افزایش 15 برابری تولید گوشت مرغ در کشور خبر دادو  بیان کرد: میزان تولید گوشت مرغ براساس آمار سازمان خواربار و کشاورزی (فائو) در ابتدای انقلاب 160 هزار تن بود که امروز بعد از 40 سال این میزان به 2.4 میلیون تن رسیده است.

وی با بیان اینکه ایران دربخش سرانه مصرف گوشت مرغ در جهان در رتبه هفتم قرار دارد گفت:یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی مصرف مواد پروتئینی به خصوص پروتئین حیوانی است که امروز این میزان 28 گرم و با احتساب تولیدات شیلاتی به 34گرم می‌رسد.

معاون تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه کمبود گوشت قرمز همواره در کشور وجود داشته است تصریح کرد: هر سال مطابق با نیاز مقداری وارد می‌شود و تاکنون 160 هزار تن  گوشت قرمز سرد و تازه گوسفندی و گوساله منجمد  برای تامین نیاز و تنظیم بازار وارد شده است.

رضایی از افزایش واردات گوشت قرمز به کشور خبر داد و خاطر نشان کرد:واردات گوشت قرمز  امسال نسبت به سال گذشته افزایش  دارد ولی با توجه به قیمت مناسب این فرآورده تقاضاها افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه نوسانات قیمت در تامین نهاده‌های دامی در صنعت طیور مشکلات و اثرات بزرگی به دنبال دارد افزود: برهمین اساس وزیر جهاد کشاورزی دستور داد تمام نهاده‌های وارداتی دامی به خصوص کنجاله سویا به صورت متمرکز از سوی سازمانهای جهاد کشاورزی تامین و در اختیار تولید کنندگان قرار گیرد.

معاون تولیدات دامی وزیر جهاد کشاورزی از تامین نهاده‌های دامی به صورت کامل  خبر داد و گفت: شرکت پشتیانی امور دام مسئولیت تامین و  توزیع نهاده‌های دامی برعهده دارد.

رضایی  به تولید تخم مرغ در کشور اشاره و تصریح کرد: میزان تولید تخم مرغ در کشور 922 هزار تن است و امسال به هیچ عنوان کمبود تخم مرغ در کشور وجود ندارد.

وی تولید 10 میلیون و 700 هزار تن شیر را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه  تولید شیر از مرز خودکفایی گذشته خاطر نشان کرد:امسال تاکنون نزدیک به 800 هزار تن صادرات مواد لبنی انجام شده است.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 17921
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم