آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ ۱۷:۳۰:۰۴
امروز : چهارشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/22 - ۰۳:۱۰:۲۶
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۵
85هزار میلیارد ریال پروژه صنعتی تولیدی در استان بوشهر افتتاح و اجراء می‌شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از افتتاح رسمی یک واحد صنعتی و آغاز عملیات اجرایی سه پروژه صنعتی مهم با سرمایه گذاری افزون بر ۸۵هزار میلیارد ریال دراستان بوشهر توسط رئیس جمهور خبر داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سید حسین حسینی محمدی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران از سفر رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت به استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: این سفر فردا از شهرستان کنگان آغاز می‌شود و همزمان پروژه‌های مختلف در استان بوشهر افتتاح و عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از افتتاح رسمی یک واحد صنعتی و آغاز عملیات اجرایی سه پروژه صنعتی مهم با سرمایه گذاری افزون بر 85هزار میلیارد ریال  دراستان بوشهر توسط رئیس جمهور خبر داد.

حسینی محمدی افتتاح رسمی طرح سیمان خاکستری شرکت سیمان مند دشتی را از جمله این پروژه‌ها دانست و تصریح کرد: این پروژه با سرمایه‌گذاری 3 هزار و 800 میلیارد ریال وارد مدار بهره‌برداری می‌شود.

وی از آغاز  عملیات اجرایی طرح تولید پلیت باطری و انباره‌های سرب اسیدی در استان خبر داد و بیان کرد: این دو پروژه‌ها با سرمایه‌گذاری 414 میلیارد ریال عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر  با بیان اینکه عملیات اجرایی طرح تولید کاغذ از کربنات کلسیم اغاز می‌شود خاطر نشان کرد: این پروژه با سرمایه گذاری یک‌هزار و 500 میلیارد ریال عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود.

حسینی محمدی با اشاره به اینکه این پروژه‌ها توسط رئیس جمهور و با اتفاق وزیر صنعت، معدن و تجارت در روز  26 اسفندماه افتتاح و عملیات اجرایی آنها آغاز می‌شود گفت: با افتتاح کارخانه سیمان مند دشتی درشهرستان دشتی با ظرفیت سالانه 1200 تن سیمان خاکستری زمینه اشتغال مستقیم 170 نفر فراهم شده است.

وی افزود: شرکت تجارت تدبیر ساینا با پیش بینی تولید سالانه یک‌میلیون عدد انباره‌‌های سرب اسیدی و 5 هزار تن پلیت باطری  زمینه  اشتغال 72 نفردر شهرستان بوشهر فراهم می‌کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر  بیان کرد: آغاز عملیات اجرایی طرح  شرکت صنایع عمران زاگرس خورموج با پیش بینی تولید 20هزار تن کاغذ از کربنات کلسیم در سال و اشتغال 137 نفر از جمله  دیگر طرح‌های مهم در برنامه‌های سفر کاروان تدبیر و امید به استان بوشهر است.

انتهای پیام/ن

کد خبر 17941
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم