آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ ۱۷:۳۰:۰۴
امروز : چهارشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/22 - ۰۳:۴۵:۴۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۰
319 پروژه در حوزه‌های آب، خاک و آبخیزداری در استان بوشهر افتتاح می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: در سفر هیئت دولت به استان بوشهر ۳۱۹ پروژه در حوزه‌های آب، خاک و آبخیزداری با حضور وزیر جهاد کشاورزی افتتاح می‌شود.

محمدتقی منوچهری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهراز سفر رئیس جمهور و هیئت دولت به استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: این سفر که خیرات و برکاتی در شتاب توسعه استان دارد طرح‌های مهمی افتتاح و عملیاتی اجرایی آن آغاز می‌شود.

وی از افتتاح 319 پروژه در حوزه‌های آب، خاک و آبخیزداری در استان بوشهر خبر داد و افزود: این پروژه‌ها با اعتبار 549 میلیارد ریال در شهرها و روستاهای مختلف استان بوشهر افتتاح می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهربا بیان اینکه این پروژه‌ها با حضور وزیر جهاد کشاورزی افتتاح می‌شود گفت: فردا در سفر رئیس جمهور به استان بوشهر ساخت بزرگترین شهرک شیلاتی کشور و توسعه مزارع پرورش میگو در استان بوشهر آغاز می‌شود.

منوچهری، افزود: در ساخت بزرگترین شهرک شیلاتی کشور 262 میلیارد تومان از سوی بخش خصوصی سرمایه‌گذاری می‌شود که با تکمیل و افتتاح این پروژه زمینه اشتغال یک‌هزار و 500 نفر فراهم می‌شود.

وی، از آغاز طرح‌ آبیاری نوین در نخلستان‌های دشتستان خبر داد  و خاطر نشان کرد: عملیات اجرایی فاز نخست شبکه‌های فرعی نخیلات دشتستان به مساحت 10هزار و 100 هکتار و اعتبار 1800 میلیارد ریال آغاز می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر افتتاح پروژه‌های صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی را از دیگر طرح‌ها دانست و تصریح کرد: 14 پروژه‌ صنایع تبدیلی و تکمیلی بخش کشاورزی با اعتبار 287 میلیارد ریال افتتاح می‌شود که زمینه اشتغال 125 نفر را فراهم کرده است.

منوچهری، از افتتاح پروژه‌های طرح گلخانه‌ای خبر داد و خاطر نشان کرد: 95 پروژه در طرح احداث و توسعه نخلستان فردا با حضور وزیر جهاد کشاورزی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه این پروژه‌ها با اعتبار 107 میلیارد تومان افتتاح می‌شود گفت: فردا 640 طرح برخوردار از تسهیلات توسعه اشتغال  پایدار روستایی و عشایری با اعتبار 142.5 میلیارد تومان و اشتغال یک‌هزار و 429 نفر افتتاح می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر افزود: در مجموع در سفر هیئت دولت به استان بوشهر یک‌هزار و 160 میلیارد تومان پروژه افتتاح و یا عملیات اجرایی آنها آغاز و زمینه اشتغال شش‌هزار و 900 نفر فراهم می‌شود.

انتهای پیام/ش

کد خبر 17943
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم