آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۲/۳۱ ۱۷:۳۰:۰۴
امروز : چهارشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/05/22 - ۰۳:۴۱:۰۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۱
فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا: 12 میلیارد دلار در فازهای پارس جنوبی سرمایه‌گذاری شد

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا گفت: در اجرای فازهای ۱۳ و ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی ۱۲ میلیارد دلار سرمایه گذاری شده که با صادرات محصولات جانبی این میزان سرمایه گذاری یکساله برمی‌گردد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کنگان سعید محمد در مراسم افتتاح فازهای 13و 22و 23 و 24 پارس جنوبی در کنگان با بیان اینکه در طلیعه گام دوم بیانیه رهبر معظم انقلاب این فاز ها افتتاح می شود اظهار داشت: این طرح ها به‌ عنوان گام مهمی در راستای شاخص‌های اقتصاد مقاومتی وارد مدار تولید می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این طرح‌ها در زمان تحریم ظالمانه دشمنان محقق شده است افزود: این طرح‌ها با انسجام و اتحاد ملت ایران و تبدیل تهدیدها به فرصت محقق شده است.

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا افزود: سپاه امروز در این جنگ تمام عیار اقتصادی در کنار دولت خدوم قرار دارد و همواره در توسعه و پیشرفت کشور به عنوان پیمانکار عمومی تلاش می‌کند.

سعید با بیان اینکه تواننمندی بخش خصوصی در عرصه‌های اقتصادی بسیار بالا است گفت: فازهای 13 و 22 تا 24 پارس جنوبی در اجرا 100 درصد و راه اندازی100 درصد و تامین تجهیزات 70 درصد ایرانی استفاده کرده است.

وی گفت: در اجرای این طرح 300 کیلومتر حفر چاه گاز در قالب 76 حلقه با عمق بیش از 5250 متر  انجام شده است.

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیا گفت: در اجرای فازهای 13 و 22 تا 24 پارس جنوبی 12 میلیارد دلار سرمایه گذاری شده که با صادرات محصولات جانبی این میزان سرمایه گذاری یکساله برمی‌گردد.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 17960
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم