آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۶ ۱۳:۱۵:۰۸
امروز : چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/17 - ۱۳:۲۸:۳۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۵
رئیس جمهور: 100 میلیون متر مکعب گاز به ظرفیت کشور افزوده شد

رئیس جمهور گفت: با افتتاح فازهای ۱۳ و ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی روزانه ۱۰۰ میلیون متر مکعب گاز به ظرفیت گاز کشور افزوده شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از عسلویه، حجت‌الاسلام حسن روحانی در جلسه شورای اداری استان بوشهر با بیان اینکه در سفر به استان بوشهر طرح‌های مهمی افتتاح شد اظهار داشت: نشاط مردم و مشکلاتی که امسال بوده و استقبال گرم مردم در کنگان از همه مردم سپاسگزارم و خوشحالم یک پروژه بسیار بزرگ افتتاح شد و آن چهار فاز پارس جنوبی است که خیلی مهم است که در یک روز مردم شاهد 100 میلیون مترمکعب گاز بودند.

وی با اشاره به اینکه در 5 سال گذشته طرح‌های مهمی در پارس جنوبی افتتاح شده بیان کرد: با افتتاح فازهای 13 و 22 تا 24 پارس جنوبی روزانه 100 میلیون متر مکعب گاز به ظرفیت گاز کشور افزوده شد.

روحانی افزود: مهم است که خیلی از تلاش‌ها و همه شرکت‌ها و وزارتخانه و قرارگاه که تلاش کردند 15 ماه فاز در این مدت افتتاح شده در پنج سال گذشته این افتخاری است ظرفیت تولید گاز ما در روز یک میلیارد مترمکعب است همه تعجب کردند.

رئیس جمهور بیان کرد: در 5 سال گذشته 15 فاز پالایشگاهی در پارس جنوبی وارد مدار تولید شده که ظرفیت برداشت گاز از میدان پارس جنوبی افزایش داده است.

روحانی با بیان اینکه ایران در ابعاد فرهنگی و علمی دارای جایگاه بالایی است تصریح کرد: ایران همواره به عنوان مرکز صادرات علمی و فرهنگی در قرن‌ها بوده که اکنون این ظرفیت وجود دارد.

وی گفت: بالاترین نعمت در این کشور مردم فداکار این کشور هستند فرهنگ بسیار خوب و فرهنگ اسلام و ایران تلفیق شده و درخت تنومندی برای منطقه و کشور ما شده و امروز هم می‌تواند چنین باشد.

رئیس جمهور افزود: دشمنان ما آمریکا  است راه ما درست و صحیح بوده از اول دولت اعلام کردیم با همه دنیا که می‌خواهند رفت و آمد کنند رفت و آمد می‌کنیم احترام کنند احترام می‌کنیم ظلم کنند می‌ایستیم و این کار را در توافق مهم و خدمت بی‌نظیر تاریخی و امنیت را نجات دهیم.

روحانی بیان کرد: قدر دیپلمات‌ها را بدانیم یک کار بزرگ تاریخی انجام شده کار بسیار عظیم و بزرگی است و امروز هم آمریکا علی‌رغم اینکه از توافق به صورت یک جانبه بیرون رفت تمام دنیا آمریکا را محکوم و ایران را تشویق کردند.

رئیس جمهور بیان کرد: 15 فازی که افتتاح شده اگر توافق نبود این فازها امکان نداشت با این سرعت افتتاح شود.

وی با بیان اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مهمی است تاکید کرد: باید از این ظرفیت‌ها  در راستای تحقق مطالبات مردم و توسعه و پیشرفت تلاش کرد.

رئیس جمهور با اشاره به نقش مهم استان بوشهر در عرصه جنگ افزود: نیروی دریایی و رزمندگان در استان بوشهر نقش‌آفرینی کردند و باید این استان را آباد کنیم.

انتهای پیام/ح

کد خبر 17967
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم