آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۶ ۱۳:۱۵:۰۸
امروز : چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/17 - ۱۳:۲۷:۰۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۰
2966 کلاس به ستاد اسکان آموزش و پرورش استان بوشهر اختصاص یافت

مدیرکل آموزش وپرورش استان بوشهر با اشاره به تجهیز کلاس‌های درس برای اسکان مسافران نوروزی گفت: ۲ هزار و ۹۶۶ کلاس به ستاد اسکان در آموزش و پرورش استان بوشهر اختصاص یافته است.

ناصر کرمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با بیان اینکه پایگاه اسکان گردشگران در اداره‌های آموزش و پرورش استان بوشهر تشکیل شده اظهار داشت: برای اسکان گردشگران نوروزی 2 هزار و 966کلاس درس در 393 مدرسه در استان بوشهر تجهیز شده است.

وی، با اشاره به کلاس‌های تجهیز شده در مدارس استان بوشهر گفت: برخی کلاس‌ها تجهیزاتی مانند فرش، تلویزیون،  پتو و یخچال، برخی دیگر نیز دارای زیرانداز با پتو است که این گردشگران از اجاق گاز و یخچال مشترک استفاده می‌‌کنند و این در حالی است که سرویس بهداشتی و حمام در مدارس در اختیار گردشگران قرار دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر عوامل اجرایی اسکان گردشگران در مدارس را مورد اشاره قرار داد و افزود: برای اسکان مسافران در مدارس و کلاس‌های درس عوامل اجرایی در ایام نوروز میزبان فرهنگیان و مسافران نوروزی استان بوشهر هستند.

کرمی با بیان اینکه یک‌هزار و 32 کلاس از گروه «الف» و یک‌هزار و 935 کلاس آن از گروه «ب» است گفت: 22 پایگاه در آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق فعال است که این تعداد پایگاه با همکاری 539 نفر از عوامل اجرایی در ستاد اسکان آموزش و پرورش استان در نوروز خدمات ارائه می‌دهند.

وی خاطر نشان کرد: در نوروز سال گذشته 164 هزار و 212 نفر در قالب 42 هزار و 115 خانوار فرهنگی و 3 هزار و 600 خانواده غیرفرهنگی در مراکز ستاد فرهنگیان استان پذیرش شده بودند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر از افزایش تعرفه در ستاد اسکان آموزش و پرورش خبر داد و بیان کرد: تعرفه در نظر گرفته برای ستاد اسکان امسال با 15 درصد افزایش محاسبه شده است که کلاس‌های درجه «الف» 294 هزار ریال برای فرهنگیان، 575 هزار ریال برای کارکنان دولت و 905 هزار ریال برای مشاغل آزاد و همچنین کلاس های درجه «ب» نیز 216 هزار ریال برای فرهنگیان، 485 هزار ریال برای کارکنان دولت و 700 هزار ریال برای مشاغل آزاد تعیین شده است.

کرمی با اشاره به این که ازدحام جمعیت مسافران در نوروز بسیار  افزایش یافته است افزود:شهرستان‌های بوشهر، گناوه و دیلم بیشترین مسافر را دارند و تعداد مدارس   تعیین شده جوابگو نیست.

وی خاطرنشان کرد: نصب و باز کردن تجهیزات هوشمند،کمبود آب و مشکلات حمل و نقل آبرسانی و مشکلات فاضلاب از جمله کاستی‌هایی است که نیاز به همکاری سایر نهادها دارد و برپایی چادر در مدرسه‌ها به نوبه خود مشکلاتی را به دنبال دارد.

انتهای پیام/ ز

کد خبر 17984
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم