آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۶ ۱۳:۰۰:۴۵
امروز : چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/17 - ۱۳:۰۶:۰۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۵
طرح ملی «نوروزانه با ورزش» در استان بوشهر اجرا می‌شود

مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر گفت: طرح ملی نوروزانه با ورزش متناسب با آئین، موسیقی سنتی و لباس‌های محلی در شهرهای مختلف استان بوشهر اجرا می‌شود.

احمد بهروزیان‌فرد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر دارای ظرفیت‌های مهم گردشگری است اظهار داشت: در ایام مختلف سال بر اساس زیرساخت‌های ورزشی شاهد حضور ورزشکاران برای شرکت در مسابقات ملی در رشته‌های گوناگون هستیو.

وی از اجرای طرح ملی «نوروزانه با ورزش» در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: با توجه به حضور مهمانان نوروزی و گردشگران متعددی که در تعطیلات نوروز استان بوشهر را برای مسافرت انتخاب می‌کنند اجرای طرح  ملی نورزانه با ورزش به معرفی استان کمک شایانی کرده و فضای مفرح و با نشاط ورزشی را نیز ایجاد می‌کند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر تصریح کرد: در این طرح ابتدا گروه‌های محلی طی آیین‌های به معرفی آداب و رسوم و فرهنگ غنی استان بوشهر می‌پردازند و سپس بین تماشاگران مسابقات ورزشی و بازی‌های خانوادگی شادی را برگزار می‌کنند.

احمد بهروزیان‌فرد با اشاره به برگزاری این طرح در شهرستان‌های ساحلی استان و دشتستان گفت: استان بوشهر همواره در اجرای طرح‌های ملی ورزشی که به ایجاد فضایی با طراوت و با نشاط بین مردم می‌انجامد از استانهای پیشرو بوده است.

وی افزایش نشاط و تندرستی در سطح جامعه با استفاده از المان و شاخص‌های بومی، سنتی و محلی را از اهداف این طرح عنوان کرد و افزود: این طرح سبب نهادینه کردن ورزش و تفریحات سالم، معرفی و احیای بازی‌های بومی محلی، افزایش امید به زندگی در جامعه و کاهش آسیب‌های اجتماعی با مشارکت حداکثری افراد جامعه در ورزش نیز است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر تصریح کرد: طرح ملی نوروزانه با ورزش از ابتدای سال جدید تا پایان تعطیلات نوروزی در نقاط مختلف گردش‌پذیر استان برگزار می‌شود.

انتهای پیام/ ع

کد خبر 17986
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم