آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۶ ۱۳:۰۰:۴۵
امروز : چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/17 - ۱۳:۰۳:۳۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۵
اسکله‌های گردشگردی دریایی استان بوشهر 2 برابر شد+فیلم

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با اشاره به تجهیز اسکله‌های گردشگری دریایی بوشهر گفت: برای ارائه خدمات مطلوب به گردشگران نوروزی اسکله‌های گردشگری دریایی استان بوشهر به ۲ برابر افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، شبه جزیره بوشهر، شهری بندری در کنار سواحل نیلگون خلیج فارس و مرکز استان بوشهر است که از ظرفیت‌های گردشگری ویژه‌ای برخوردار است.

سواحل زیبا، نخلستان‌های سرسبز و بناهای تاریخی،  استان بوشهر را به مقصدی جذاب برای گردشگری تبدیل کرده است.

علاوه بر مکان‌های دیدنی و طبیعت زیبای شهر، فرهنگ زندگی، میهمان‌نوازی و غذاهای لذیذ بندری هم بخشی از جاذبه‌های بوشهر به‌شمار می‌رود.

گردشگری دریایی یکی دیگر از ظرفیت‌های مهم استان ساحلی بوشهر است که بیشتر اهداف سفر مسافران در ایام نوروز به بوشهر برای بهره جستن از ساحل نیلگون خلیج فارس است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه از 10 شهرستان استان بوشهر 8 شهرستان آن بندری است اظهار داشت: در این 8 شهرستان بنادر مختلف در شهرها و روستاها قرار دارد که قابلیت مهمی برای تفریحات دریایی را فراهم کرده است.

سیاوش ارجمندزاده با بیان اینکه امسال توجه ویژه‌ای به توسعه زیرساخت‌های گردشگری دریایی شده است افزود: امسال با سرمایه‌گذاری بنادر و دریانوردی پایانه‌های مسافرت دریایی استان بوشهر تعمیر و بازسازی شد.

وی از افزایش ظرفیت پابانه گردشگری دریایی خبر داد و بیان کرد: برای ارائه خدمات مطلوب به گردشگران نوروزی علاوه بر  تجهیز اسکله‌ها ظرفیت پهلوگیری پایانه‌های گردشگری دریایی استان بوشهر به 2 برابر افزایش یافته است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر  افزود: برای اسکله‌های قایق‌های تفریحی، اسکله‌های شناور با توافق شهرداری طراحی و اجرایی شده که امکانات لازم برای تفریحات دریایی ایجاد شده است.

ارجمندزاده ایمنی استفاده از گردشگری دریایی را بالا و با کیفیت دانست و تاکید کرد: در این راستا تمام شناورهایی که در طرح گردشگری دریایی مشارکت دارند موظف به ارتقاء ایمنی در تردد دریایی هستند.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 17987
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم