آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۶ ۱۳:۱۵:۰۸
امروز : چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/17 - ۱۳:۴۴:۲۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۵
خلیج فارس در استان بوشهر مواج و طوفانی می‌شود

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به ناپایداری جوی در استان گفت: براساس بررسی نقشه‌های هواشناسی، خلیج فارس در استان بوشهر از فردا تا روز سه شنبه مواج و طوفانی می‌شود.

فرج الله شکوهی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، از ورود سامانه بارش‌زا به استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: یک سامانه بارشی فعال و پرانرژی وارد استان شده که فعالیت آن به تناوب و به صورت رگبار باران همراه با رعد و برق، وزش تندباد و گاهی طوفان تندری و ریزش تگرگ تا پایان روز سه شنبه در سطح استان ادامه می‌یابد.

وی با هشدار نسبت به آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیلها و جاده‌های مواصلاتی استان تاکید کرد: نسبت به وقوع طوفان تندری ، رعد و برق‌های شدید و ریزش تگرگ در برخی ساعات هشدار داده می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهراز طوفانی شدن خلیج فارس خبر داد و تصریح کرد: بر اساس بررسی نقشه‌های هواشناسی، خلیج فارس از فردا تا روز سه شنبه در استان بوشهر مواج و طوفانی می‌شود.

شکوهی‌پور افزود: به سبب وزش باد شدید و گاهی طوفان با سرعت بیش از 80 کیلومتر در ساعت، خلیج فارس به شدت مواج و طوفانی  با ارتفاع موج بیش از 3 متر پیش بینی می‌شود و در این زمینه وزش باد شدید، خیزش گرد و خاک نیز در برخی نقاط دور از انتظار نیست.

وی بیان کرد: با توجه به تغییرات و ناپایداری‌های ناگهانی و  شدید جوی، توصیه می‌شود طی این مدت تمام تمهیدات لازم برای جلوگیری از خسارات در بخش تاسیسات زیربنایی، کشاورزی ، باغداری، و ترددهای دریایی و زمینی اندیشیده شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر خاطر نشان کرد:با خروج این سامانه از استان، سامانه بارشی دیگری از روز چهارشنبه 7 فروردین وارد استان بوشهر می‌شود.

شکوهی‌پور با اشاره به وضعیت جوی امروز و فردای استان بوشهر تصریح کرد: آسمان  استان بوشهر نیمه ابری تا ابری همراه با غبار محلی و در برخی ساعات همراه با رگبار پراکنده باران، رعدوبرق و گاهی وزش باد پیش بینی می‌شود.

وی، جهت وزش بادرا متغیر غالباً جنوب شرقی تا شمال شرقی دانست و افزود: سرعت وزش باد در استان بوشهر 10 تا 34 کیلومتر در ساعت گاهی تا بیش از 40 کیلومتر در ساعت ارزیابی می‌شود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر، ارتفاع موج دریا در استان را 30 تا 90 و گاهی بیش از 120 سانتی‌متر دانست و خاطر‌نشان کرد: فردا در بندر بوشهر جزر اول دریا ساعت 04:09 دقیقه، مد اول دریا ساعت 10:33 دقیقه ، جزر دوم دریا ساعت 16:51 و مد دوم دریا ساعت 22:57  است.

انتهای پیام/ ز

کد خبر 18002
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم