آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ ۱۶:۰۰:۰۴
امروز : سه شنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۸ - 2019/06/25 - ۱۶:۱۴:۰۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۰
تنها راه رفع رکود بندر بوشهر برداشتن استثناهای تخفیف سودبازرگانی است + فیلم

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بوشهربا اشاره به اینکه این بندر از ظرفیت بالایی برای رونق اقتصادی و تولیدی برخوردار است گفت: تنها راه رفع رکود بندر بوشهر برداشتن استثناهای تخفیف ۲۰ درصدی سودبازرگانی است.

خورشید گزدرازی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با بیان اینکه این استان از ظرفیت بالایی در عرصه تولید و صادرات برخوردار است اظهار داشت: یکی از قابلیت‌های مهم این استان پرورش آبزیان از جمله میگو است که سال قبل بیشترین  تولید کشور، به میزان 21 هزار تن میگوی پرورشی در استان بوشهر ثبت شد.

وی، تولید محصولات کشاورزی از جمله خرما، گوجه فرنگی خارج از فصل، مواد معدنی مصالح ساختمانی را از دیگز ظرفیت‌های استان بوشهر دانست و تصریح کرد: بازارهای ارائه محصولات تولیدی استان بوشهر شناخته و معرفی شده است که سال گذشته، صادرات از بنادر استان بوشهر به کشورهای هدف افزایش یافت.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بوشهر با اشاره به نقش مهم اعمال تخفیف 20 درصدی سود بازرگانی در رونق  اقتصادی خاطر نشان کرد: برای رونق بیشتر تجارت معافیت 20 درصدی تخفیف سود بازرگانی در گمرکات استان بوشهر اعمال می‌شود که در این راستا تنها راه  رفع رکود بندر بوشهر برداشتن استثناهای تخفیف 20 درصدی سودبازرگانی است.

گزدرازی افزود: معافیت 20 درصدی سود بازرگانی با استثناهایی همراه است که فعالان اقتصادی خواستار حذف استثنائات این تخفیف‌ها برای رونق اقتصادی و تجارت خارجی هستند.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 18120
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم