آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ ۲۰:۱۵:۰۹
امروز : سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/06/18 - ۰۱:۳۲:۳۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۵
بوشهر| نشت نفت در آبهای خلیج فارس مهار شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خارگ با اشاره به حادثه نشت نفت در یکی از خط لوله دریایی انتقال نفت در بستر خلیج فارس در حوالی جزیره خارگ گفت: با تلاش شرکت نفت فلات قاره، اداره کل بنادر و دریانوردی و حفاظت محیط زیست بوشهر این نشتی مهار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خارگ، مرتضی مخلوعی ظهرامروز در نشست با مسئولان حفاظت محیط زیست خارگ با تاکید بر اهمیت صیانت از حفاظت زیست محیطی آبهای خلیج فارس اظهار داشت: در این راستا تجهیزات و امکانات لازم برای جلوگیری از آلودگی آبهای خلیج فارس فراهم شده است.

وی به حادثه نشت نفت در یکی از خط لوله دریایی انتقال نفت در بستر خلیج فارس در حوالی جزیره خارگ اشاره کرد و گفت: حادثه نشت نفت که در یکی از خط لوله دریایی 24 اینچ انتقال نفت از سکوی ابوذر در بستر خلیج فارس اتفاق افتاده بود با حضور به موقع شرکت نفت فلات قاره و اداره کل بنادر و دریانوردی و نظارت اداره حفاظت محیط زیست خارگ کنترل، مهار و جمع آوری شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خارگ با بیان اینکه این حادثه در 12 مایلی جنوب غربی جزیره خارگ رخ داد خاطر نشان کرد: بلافاصله پس از نشت نفت، یدک کش‌های عملیاتی شرکت نفت فلات قاره منطقه خارگ وارد عملیات جستجو شده و پس از چند ساعت گشت و کنترل محل نشت که مربوط به خط لوله انتقال دریایی نفت از سکوی ابوذر به خشکی بود اقدام به کنترل نشت نفت کردند.

مخلوعی تصریح کرد: پس از حادثه یاد شده، بلافاصله سکوی ابوذر به صورت کامل از سرویس خارج و عملیات تولید و انتقال نفت متوقف شد.

وی بیان کرد: پس از توقف انتقال نفت، عملیات مهار و پاکسازی بوسیله شناور پیشرفته  آغاز و بعد از 48 ساعت کار شبانه روزی در عمق 51  متری از سطح دریا محل نشتی به صورت کامل مهار شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خارگ با اشاره به اینکه لکه‌های نفتی به صورت کامل تجزیه و از ورود به ساحل جلوگیری شد تاکید کرد: باید با به‌روز رسانی خطوط لوله انتقال نفت زیردریایی و خرید تجهیزات مناسب و پیشرفته جمع آوری و مهار لکه‌های نفتی از وقوع این چنین حوادثی در خلیج فارس جلوگیری شود.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 18121
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم