آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ ۲۰:۱۵:۰۹
امروز : سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/06/18 - ۰۱:۵۵:۱۹
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
179 هزار گردشگری فرهنگی در مدارس استان بوشهر اسکان یافتند

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با اشاره به افزایش ۵.۷ اسکان گردشگران در کلاس‌های درس استان بوشهر گفت: در ایام تعطیلات نوروزی ۱۷۹ هزار گردشگری فرهنگی در مدارس استان بوشهر اسکان یافتند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، ناصر کرمی صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با اظهار تاسف در حادثه جاری شدن سیل در استان‌های مختلف کشور و جان باختن برخی هم‌وطنان اظهار داشت: پس از وقوع این حوادث فرهنگیان با کمک‌رسانی به آسیب دیدگان نوع دوستی خود را به هم‌وطنان اعلام کردند.

وی از افزایش 5.7 اسکان گردشگران در کلاس‌های درس استان بوشهر  خبر داد و گفت: در ایام تعطیلات نوروزی  179 هزار گردشگری فرهنگی در مدارس استان بوشهر اسکان یافتند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهراز اسکان  50 هزار خانوار گردشگر نوروزی در کلاس‌های درس استان بوشهر از 28 اسفند تا پایان تعطیلات خبر داد و  افزود: آمار ستادهای اسکان فرهنگیان استان در نوروز امسال نسبت به نوروز سال گذشته حدود 9 هزار گردشگر افزایش داشته است.

کرمی با بیان اینکه آمار پذیرش خانوار فرهنگی در مدارس استان بوشهر نسبت به نوروز سال گذشته افزایش 6 درصدی دارد گفت: خانوار غیر فرهنگی نیز با 20 درصد افزایش در مدارس استان بوشهر اسکان داده شدند.

وی از اسکان نوروزی در مدارس به تعداد 504 هزار و 539 نفر روز خبر داد و بیان کرد:شهرستان گناوه با میزبانی 28.8 درصد، بوشهر 25 درصد و دیلم با 12.5 درصد مسافران بیشترین درصد میزبانی را در بین شهرستان‌ها و مناطق استان داشته‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه گناوه با میزبانی از 51 هزار و 944 نفر بیشترین مسافر را درستادهای اسکان خود داشته است  خاطر نشان کرد: شهرستان بوشهر نیز با 44 هزار و 985 دومین شهرستان در جذب گردشگر این استان بعداز گناوه داشته است.

کرمی شهرستان دیلم با 22 هزار و 629 نفر و شهرستان کنگان با 15 هزار و 203 نفر را در مرتبه‌های بعدی از نظر تعداد گردشگر دانست و  خاطر نشان کرد: براساس ارزیابی‌های صورت گرفته و برابر شاخص‌های تعیین شده، خوشبختانه شاهد رضایتمندی مسافران نوروزی بودیم.

انتهای پیام/ح

کد خبر 18127
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم