آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۶ ۱۳:۱۵:۰۸
امروز : چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/17 - ۱۳:۱۶:۱۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
حضور گسترده گردشگران در سد رئیسعلی دلواری دشتستان به روایت تصویر

با بارندگی‌های مطلوب پر آب شدن ۴۲ درصد سد رئیسعلی دلواری دشتستان محل مناسبی برای گذران اوقات فراغت مردم تبدیل شده که این‌روزها گردشگران زیادی را به خود جلب کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دشتستان، سد مخزنی رئیسعلی دلواری در بخش شبانکاره و در  60 کیلومتری مرکز شهرستان دشتستان قرار دارد.

سد رئیسعلی دلواری از نوع بتنی دوقوسی و دارای ارتفاع از پی 102 متر، طول تاج 240 متر، عرض در پی 35 و عرض تاج 5 متر است که ظرفیت مهمی برای گردشگری محسوب می‌شود.

سد رئیسعلی دلواری که در سال 1386 به بهره‌برداری رسید دارای ظرفیت  690 میلیون متر مکعب و مساحت دریاچه 25  کیلومتر مربع و طول دریاچه 7 کیلومتر است.

به گفته مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهر بارندگی‌های امسال وضعیت آبگیری سد رئیسعلی دلواری را بهبود داد به‌گونه‌ای که در 18 روز امسال بیش از 51 میلیون متر مکعب آب در مخزن سد یاد شده ذخیره شده است.

شاهپور رجایی با بیان اینکه 42 درصد حجم  مخزن سد رئیسعلی‌دلواری پراست افزود:اکنون 290 میلیون مترمکعب آب در مخزن سد رئیسعلی‌ دلواری ذخیره شده که سال قبل در این زمان میزان ذخیره آب در  سدرئیسعلی‌دلواری 128 میلیون متر مکعب بود.

با توجه به افزایش بارندگی‌ها نسبت به مدت‌زمان مشابه سال‌های گذشته، سد رئیسعلی دلواری این روزها گردشگران زیادی را به خود جلب کرده است.

با توجه به حضور بیش از 30 هزار گردشگردر ایام تعطیلات نوروزی در سد رئیسعلی دلواری ایجاد منطقه گردشگری در این سد می‌تواند در راستای رونق منطقه تاثیرگذار باشد.

 

کد خبر 18128
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم