آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۶ ۱۳:۰۰:۴۵
امروز : چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/17 - ۱۳:۰۱:۰۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵
دادگستری استان بوشهر از واحد‌های تولیدی و صنعتی حمایت‌ می‌کند

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با بیان اینکه اولویت دستگاه قضایی حمایت از رونق تولید است گفت: در این راستا حمایت از واحد‌های تولیدی و صنعتی در اولویت برنامه‌های دادگستری استان بوشهرقرار دارد.

به گزارش  خبرگزاری تسنیم از بوشهر، علی جمادی ظهر امروز در نشست بررسی برنامه‌های امسال ضمن اشاره  به پیام مقام معظم رهبری در نامگذاری سال 1398 به عنوان رونق تولید اظهار داشت: مقام معظم رهبری بر توجه به رونق تولید تاکید کردند چراکه اگر تولید جریان یابد، ضمن حل مشکلات معیشتی و اشتغال سبب استغنای کشور از بیگانگان و دشمنان می‌شود.

وی با تشریح  مهمترین اقدامات قضایی به منظور رونق تولید در استان بوشهر و حمایت از واحد‌های تولیدی و صنعتی افزود: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری ،دستگاه قضایی استان بوشهر با حمایت همه جانبه از فرآیند تولید، اشتغال و جلوگیری از تعطیلی یا توقف فعالیت واحد‌های تولیدی و صنعتی و امنیت سرمایه گذاری و امنیت پایدار در جامعه ، برنامه‌های لازم اجرا و عملیاتی می‌کند.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر به ظرفیت استان بوشهر پرداخت و خاطر نشان کرد: با توجه به وضعیت خاص استان بوشهر و وجود تاسیسات عظیم نفت و گاز که این استان را به قطب انرژی در کشور تبدیل کرده ، در راستای رفع موانع تولید و همکاری و حمایت از شرکت‌های تولیدی و صنعتی اقدامات مهم و موثر انجام می‌شود.

جمادی، با تاکید بر استفاده مطلوب و حداکثری از ظرفیت‌های دستگاه قضایی در تحقق رونق تولید واشتغال گفت: حمایت قضایی و هماهنگی بخش‌های یکدیگر با دستگاه‌های اجرایی ذیربط در راستای امنیت سرمایه گذاری، رفع موانع حقوقی قضایی تولید و اشتغال و مبارزه با مفاسد اقتصادی در دستور کار این دستگاه قرار گرفته است.

وی، اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید کنندگان و فعالان اقتصادی را در اولویت دستگاه قضا دانست و تاکید کرد:ارتباط منظم و مستمر با فعالان بخش خصوصی ، بررسی مشکلات شرکت‌های سرمایه گذاری، بررسی بدهکاری مالی به بانک‌ها و توقیف شرکت‌ها و بررسی مبالغ باقیمانده از تسهیلات و راه‌اندازی مجدد شرکت‌ها، رفع اختلاف سرمایه گذاران و حمایت حقوقی و قضایی از فعالیت‌های اقتصادی مجاز و مشروع در استان از مهمترین وظایف پیش‌روی دستگاه قضایی محسوب می‌شود.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با بیان اینکه با مفاسد اقتصادی و متخلفان در حوزه اقتصاد و صنعت نیز برخورد جدی می‌شود افزود: در خصوص رسیدگی به پرونده‌های مهم جرایم مالی و اقتصادی از جمله جرایم قاچاق و ارز و اخلال در نظام اقتصادی کشور تسریع و قاطعانه با این قبیل جرایم برخورد می‌شود .

جمادی با تاکید بر حمایت از سرمایه گذاری در استان و توجه به رشد تولید و اشتغال بیان کرد: با توجه به اینکه کمیته حمایت از سرمایه گذاری در دستگاه قضایی استان بوشهر تشکیل شده، امسال با برنامه ریزی و تلاش بیش از پیش امنیت سرمایه گذاری و تامین امنیت اقتصادی در چارچوب قانون برقرار می‌شود.

وی افزود: در این راستا دادگستری استان بوشهر به رونق و فعال‌تر شدن شرکت‌های تولیدی کمک می‌کند و شرکت‌هایی نیمه فعال برای رفع مشکلات انان مورد حمایت  قرار می‌گیرد.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر بر حمایت از تولیدات داخلی و جلوگیری از قاچاق کالا  تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه قاچاق کالا بر اقتصاد کشور و تولیدات داخلی لطمه وارد می‌کند در سال جدید با عزمی راسخ‌تر از گذشته در مبارزه با قاچاق کالا گام بلندتری برداشته می‌شود.

وی در خصوص تاثیر مخرب قاچاق کالا و ارز در جامعه تصریح کرد: قاچاق کالا و ارز به اقتصاد، فرهنگ، امنیت اجتماعی و سیاسی، تولید و حتی اشتغال تاثیر منفی و مخرب دارد و برای جلوگیری از این پدیده اجتماعی با تمام توان فعالیت می‌شود.

جمادی با تاکید بر تسریع در رسیدگی به  پرونده‌های اقتصادی در مسیر تولید و اشتغال گفت: برای جلوگیری از اطاله دادرسی این پرونده‌ها تدابیر لازم به منظور تسریع در رسیدگی به این پرونده‌ها اتخاذ شده وبه همین منظور شعب ویژه رسیدگی به پرونده‌های مهم اقتصادی در دادگستری بوشهر ایجاد شده تا در اسرع وقت به این گونه پرونده‌ها رسیدگی شود.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر در بیان حفظ حقوق بیت المال در خصوص تعرضات اراضی دولتی خاطر نشان کرد : یکی از دغدغه‌های دستگاه قضایی در استان، صیانت و حفاظت از حقوق بیت المال است و دراین راستا برای حفظ و دفاع از حقوق مردم و بیت‌المال با قاطعیت با زمین خواری، ویژه خواری و رانت خواری برخورد می‌شود .

جمادی با اشاره به احتکار کنندگان کالا در بازار با سوءاستفاده از شرایط موجود و هشدار به این افراد گفت: دستگاه قضایی استان با افرادی که اختفا و احتکار کالا را انجام می‌دهند برخورد جدی و قاطع می‌کند و با کسی هم تعارف ندارد.

وی با بیان اینکه با برهم زنندگان نظم اقتصادی از جمله محتکران و اخلال‌گران نظام اقتصادی برخورد قاطع می‌شود تاکید کرد: در این زمینه با تعیین شعب تخصصی در دستگاه قضایی استان بوشهر، ضمن رسیدگی به پرونده‌های این قبیل افراد، بدون هیچ گونه مماشات و تسامحی با قاطعیت و جدیت تمام برخورد می‌شود .

رئیس کل دادگستری استان بوشهر با تاکید بر اینکه با هرگونه بی نظمی، نا امنی و هر آنچه سبب اخلال در نظم و امنیت عمومی شود برخورد قاطع می‌شود تصریح کرد: مردم به‌حق از ما توقعاتی دارند که در این مسیر و با هدف افزایش رضایتمندی آنان باید تلاش کرد، زیرا با احقاق حق و اجرای عدالت می‌توانیم جلب اعتماد عمومی را همراه داشته باشیم .

انتهای پیام/ ت

کد خبر 18129
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم