آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ ۲۰:۱۵:۰۹
امروز : سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/06/18 - ۰۱:۳۴:۲۹
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰
90 درصد زکات وصولی استان بوشهر در عرصه فقرزدایی هزینه می‌شود

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر گفت: ۹۰ درصد زکات دریافتی در عرصه فقرزدایی و ۱۰ درصد در امور عام‌المنفعه در روستاها و مناطق محروم استان بوشهر هزینه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر،  احمد لطفی ظهر امروز در نشست با مسئولان جهاد کشاورزی استان بوشهر به بررسی نحوه تعامل و هم افزایی این دو دستگاه در حوزه زکات و بررسی راهکارهای قابل اجرا در حوزه ترویج و تبلیغ این فریضه الهی پرداخت و اظهار داشت: دستگاه‌های متولی از جمله کمیته امداد، جهاد کشاورزی، سازمان تبلیغات اسلامی و رسانه ملی باید با یک تعامل و هم‌افزایی مضاعف فرهنگ زکات را ترویج و تبلیغ کنند.

وی زکات را مهم‌ترین فریضه الهی در کاهش فقر و رفع آسیب‌های اجتماعی و همچنین پیشرفت و آبادانی مناطق محروم عنوان کرد و گفت: یکی از راه‌های مشارکت مردم در حل مشکلات نیازمندان پرداخت زکات است و مردم نیکوکار و نوع دوست استان در پرداخت زکات و کمک به نیازمندان در کشور پیشتاز هستند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان بوشهربا بیان اینکه سال گذشته 56 میلیارد ریال زکات وصول شده است، گفت: میزان رشد این مقدار زکات نسبت به مدت مشابه در سال قبل بیش از33 درصد بوده است.

لطفی با بیان اینکه وصول زکات در فقرزدایی و در اجرای طرح‌های امور عام‌المنفعه در روستاها و مناطق محروم هزینه می‌شود خاطر نشان کرد: همه زکات وصول شده در هر منطقه و یا روستا، برای مردم فقیر و محروم آن منطقه هزینه و بخشی از آن هم در پروژه‌های عام المنفعه صرف می‌شود.

وی، فقرزدایی را یکی از محل‌های هزینه کرد زکات جمع آوری شده عنوان کرد و افزود: 90 درصد زکات دریافتی در بحث فقرزدایی و 10 درصد در امور عام‌المنفعه در روستاها و مناطق محروم استان بوشهر هزینه می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت ترویج و تبلیغ فرهنگ زکات در میان مردم، خاطر نشان کرد: از علما و ائمه جمعه و جماعات و همچنین صدا و سیما در خواست می‌شود با ترویج و تبلیغ مشارکت مردم در امر پرداخت زکات، کمیته امداد را برای رفع مشکلات اقشار آسیب پذیر یاری رسانند.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 18133
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم