آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ ۲۰:۱۵:۰۹
امروز : سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/06/18 - ۰۱:۴۴:۰۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۵
موکب‌های استان بوشهر در نقاط مختلف استان‌های سیل‌زده مستقر می‌شود

معاون استاندار بوشهر با اشاره به رسیدگی به سیل‌زدگان گفت: موکب‌های استان بوشهر در نقاط مختلف سیل‌زده دو استان لرستان و خوزستان مستقر می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر،  مهرداد ستوده ظهر امروز در نشست  با خبرنگاران در بوشهر به وقوع سیل در دو استان خوزستان و لرستان پرداخت و اظهار داشت: با توجه به وقوع سیل در استان لرستان و خوزستان و بروز مشکلات به هموطنان در این دو استان از 12 فروردین اقدامات کمک رسانی مردم و دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر آغاز شد.

وی با بیان اینکه کمک‌ها بر اساس اعلام نیاز دو استان سیل‌زده ارسال شده است تصریح کرد: تاکنون 9 مرحله کمک به دو استان سیل زده لرستان و خوزستان شامل ماشین‌آلات راهسازی، قایق‌های موتوری، ارزاق، کالاهای دارویی و بهداشتی ارسال شده است.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر بیان کرد: کمک‌های ارسالی به مناطق سیل‌زده در دو بخش مردمی و دستگاه‌های اجرایی است که کمک‌های مردمی با محوریت کمیته امداد و هلال احمر و کمک‌های اداری و دولتی با محوریت مدیریت بحران استان بوشهر جمع‌آوری شده است.

ستوده با قدردانی از مردم در رسیدگی به مشکلات سیل‌زدگان تصریح کرد: با توجه به مشکلات فراوان سیل‌زدگان ضروری است کمک‌های مردمی در ابعاد گوناگون ادامه داشته باشد.

وی از تشکیل ستاد اربعین حسینی به ریاست استاندار بوشهر خبر داد و تصریح کرد: در این جلسه قرار شد موکب‌های استان بوشهر در نقاط مختلف سیل‌زده دو استان لرستان و خوزستان مستقر شود و خدمات مهم و موثر خود را به آسیب دیدگان ارائه کنند.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با تاکید بر توجه به روش ارسال کمک‌ها به مناطق سیل‌زده افزود: برای رسیدن کمک‌ها مستقیم به دست آسیب دیدگان باید با محوریت جمعیت هلال احمر باشد چرا که با این جمعیت در استان‌های لرستان و خوزستان هماهنگی لازم انجام شده و کمک‌های ارسالی از طریق جمعیت هلال احمر به دست مردم  آسیب دیده می‌رسد.

ستوده افزود: نقاط سیل‌زده که دارای مشکلات حاد هستند با هماهنگی لازم به این نقاط کمک‌ها ارسال می‌شود تا مشکلات آنان کاهش یابد.

انتهای پیام/ح

کد خبر 18134
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم