آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ ۲۰:۱۵:۰۹
امروز : سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/06/18 - ۰۱:۱۸:۲۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
11 هزار هکتار اراضی کشاورزی استان بوشهر علیه آفت ملخ صحرایی سم‌پاشی می‌شود

معاون سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به اینکه ۴۰ هکتار اراضی کلمه دشتستان علیه آفت ملخ صحرایی سم‌پاشی شده است گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده ۱۱ هزار هکتار اراضی کشاورزی استان بوشهر تا خرداد امسال علیه آفت ملخ صحرایی سم‌پاشی می‌شود.

خسرو عمرانی در گفت‌ وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر از هجوم ملخ‌های صحرایی به اراضی کشاورزی استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: برای شناسایی پوره‌ها و محل زاد و ولد ملخ صحرایی تیم‌های ردیاب در استان بوشهر تشکیل و فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی، از سم‌پاشی به صورت زمینی و هوایی خبرداد و بیان کرد: با شناسایی پوره‌ها و کانون‌های زاد و ولد ملخ‌های صحرایی، سم‌پاشی به صورت زمینی و با هجوم ملخ‌ها به اراضی کشاورزی عملیات سم‌پاشی هوایی انجام می‌شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با بیان اینکه سم‌پاشی زمینی و هوایی در نقاط مختلف استان بوشهر انجام شده است افزود: آخرین عملیات سم‌پاشی روز گذشته در اراضی کشاورزی منطقه کلمه دشتستان به وسعت 40 هکتار انجام شده است.

عمرانی با اشاره به اینکه نسل جدید ملخ‌ها هنوز ظاهر نشده است تصریح کرد: برای مبارزه با پوره‌های ملخ و محل زاد و ولد ملخ‌ها شش‌هزار هکتار عملیات سم‌پاشی زمینی انجام می‌شود.

وی از اعلام آمادگی عملیات سم‌پاشی برای ورود دسته‌جات ملخ‌های صحرایی در استان خبر داد و بیان کرد: در این راستا 5 هزار هکتار عملیات سم‌پاشی علیه ملخ‌های صحرایی انجام می‌شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر با اشاره به کانون کوبی 2 هزار هکتار اراضی کشاورزی استان بوشهر علیه ملخ‌ها خاطر نشان کرد:بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده 11 هزار هکتار اراضی کشاورزی استان بوشهر تا خرداد امسال علیه آفت ملخ صحرایی سم‌پاشی می‌شود.

عمرانی با تاکید بر مراقبت‌ ویژه دامداران و کشاورزان  در هنگام عملیات سم‌پاشی افزود: برای جلوگیری از خسارت، از چرای دام، پرورش زنبور عسل و چیدن گیاهان در مناطق سم‌پاشی شده اجتناب شود.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 18138
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم