آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۶ ۱۳:۱۵:۰۸
امروز : چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/17 - ۱۳:۴۶:۰۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۹ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
معاون سازمان انرژی اتمی : پروژه UCF با تلاش متخصصان جوان ایرانی تکمیل شد

گروه استان‌ها ـ معاون برنامه‌ هسته‌ای و نظارت راهبردی سازمان انرژی اتمی ایران گفت: پروژه UCF در حالی که چینی‌ها قرار بودن ۱۱ ساله آن را به اتمام برسانند با تلاش متخصصان جوان ایرانی سه ساله تکمیل شد

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، محمد قنادی مراغه  ظهر امروز در مراسم گرامیداشت روز فناوری هسته ای در جمع مدیران و کارکنان نیروگاه اتمی بوشهر با اشاره به سابقه تاریخی ساخت نیروگاه بوشهر اظهار داشت: با وجود همه کارشکنی‌های دشمنان و جنگ تحمیلی اما با تلاش کارکنان خدوم و زحمتکش، نیروگاه اتمی بوشهر به نتیجه رسید.

وی با بیان اینکه نیروگاه اتمی بوشهر یکی از افتخارات کشور است، افزود: تلاش شبانه روزی و خستگی ناپذیر کارکنان زحمتکش نیروگاه اتمی بوشهر کاری بسیار ارزشمند و والایی بوده و همه ایران امروز از برکت آن زحمات بهره مند هستند.

معاون سازمان انرژی اتمی ایران با تاکید بر نقش مهم متخصصان داخلی  در تکمیل نیروگاه اتمی تصریح کرد: نیروگاه اتمی بوشهر از آرزوهای دیرینه مسئولان کشور بود که با همکاری نیروهای متخصص  داخلی و کارکنان پرتلاش به سرانجام رسید.

قنادی مراغه با اشاره به فعالیت های عام المنفعه سازمان انرژی اتمی گفت: فعالیت‌های پزشکی هسته ای و فعالیت در زمینه کشاورزی بخشی از اقدامات موثر سازمان است که در سالهای اخیر اوج گرفته است.

وی با گرامیداشت 20 فروردین روز فناوری هسته‌ای در کشور بیان کرد: در تاریخ 20 فروردین 1382 با تلاش متخصصان داخلی، پروژه  UCF افتتاح شد و 3 سال بعد پروژه دستیابی ایران به فناوری غنی سازی اورانیوم به همت بلند متخصصان ایرانی افتتاح و به همین مناسبت روز 20 فروردین روز فناوری هسته‌ای نام‌گذاری شد.

معاون برنامه‌ هسته‌ای و نظارت راهبردی سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه پروژه UCF  با تلاش متخصصان جوان هسته‌ای تکمیل شد افزود : در حالی که چینی‌ها برای این پروژه 45 میلیون دلار پول دریافت کردند و قرار بودن 11 ساله آن را به اتمام برسانند اما با تلاش متخصصان داخلی این پروژه در مدت 3 سال اجرا  و تکمیل شد.

قنادی مراغه بیان کرد: کشور ایران بابت عدم تعهد کشور چین در اجرای پروژه UCF معادل، 17.5 میلیون دلار خسارت دریافت کرد و با حضور نیروهای جوان ایران پروژه UCF سه ساله تکمیل شد.

در این مراسم  محمد قنادی مراغه به عنوان پژوهشگر برتر کمیته پژوهش نیروگاه اتمی بوشهر معرفی و از خدمات وی تقدیر شد.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 18141
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم