آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۶ ۱۳:۱۵:۰۸
امروز : چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/17 - ۱۳:۴۰:۵۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۰ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۵
چاه‌های آب کشاورزی دارای پروانه موقت بهره‌برداری استان بوشهر تعیین تکلیف شود

استاندار بوشهر با تاکید بر تسریع اجرای طرح آبیاری تحت فشار در اراضی کشاورزی استان بوشهر گفت: برای تحقق این مهم نیاز به چاه آب با پروانه بهره‌برداری معتبر است که در این راستا باید چاه‌های آب کشاورزی دارای پروانه موقت بهره‌برداری، تعیین تکلیف شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند ظهر امروز در نشست کارگروه آب و کشاورزی استان بوشهر با تبریک میلاد امام حسین(ع) و روز پاسدار و محکوم کردن اقدام آمریکا مبنی بر قرار دادن سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی اظهار داشت: حرکت زشت سردمداران آمریکا در قرار دادن سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی خلاف قوانین و مقررات بین‌المللی است.

وی با بیان اینکه سپاه پاسداران در خط مقدم مبارزه با تروریسم قرار دارد تاکید کرد: یک نیروی نظامی رسمی، که افتخار مبارزه با تروریست در کارنامه خود دارد سران آمریکا آنرا در لیست گروه تروریستی قرار می‌دهد که این اقدام آمریکا، ضمن پشیمانی آنان، چیزی عایدشان نمی‌شود.

استاندار بوشهر امضاء واگذاری بلندی‌های جولان  به اسرائیل که بخشی از خاک سوریه است را نقض آشکار قوانین بین‌المللی دانست و  تصریح کرد:  اقدام واگذاری بلندی‌های جولان  از سوی سران آمریکا  به اسرائیل در واقع هدیه انتخاباتی رئیس جمهور آمریکا به رژیم صهیونیستی است.

وی این اقدام  آمریکا را خلاف قوانین بین المللی دانست و گفت: امضای سند واگذاری زمین‌های بلندی‌های جولان که مربوط به کشور دیگری است به نام رژیم اشغالگر قدس، خلاف آشکار قوانین بین‌المللی است.

گراوند به روخانه حله و اجرای آبیاری تحت فشار به اراضی کشاورزی تحت پوشش این رودخانه پرداخت و افزود: بر اساس حق‌آبه رودخانه حله باید این مهم تعیین تکلیف شود و با مدیریت وزارت نیرو ، اجرای طرح آبیاری تحت فشار در اراضی این منطقه مورد توجه قرار بگیرد.

وی بر ضرورت پیگیری صاحبان چاه‌های کشاورزی فاقد پروانه بهره برداری استان تاکید و تصریح کرد: از یک‌هزار و 823 حلقه چاه‌های فرم شماره یک در استان بوشهر تنها 245 حلقه چاه تعیین تکلیف شده و یک‌هزار و 80 حلقه دیگر هنوز هیچ اقدامی انجام نداده‌اند.

وی با تاکید بر تسریع اجرای طرح آبیاری تحت فشار در اراضی کشاورزی استان بوشهر گفت: برای تحقق این مهم نیاز به چاه آب با پروانه بهره‌برداری معتبر است که در این راستا باید چاه‌های آب کشاورزی دارای پروانه موقت بهره‌برداری، تعیین تکلیف شود.

استاندار بوشهر با اشاره به سیاست اجرای طرح‌های گلخانه‌ای در استان بوشهر گفت: این استان توان و قابلیت بالایی در بخش اجرای طرح‌های گلخانه‌ای دارد که باید از آن استقبال شود.

گراوند قابلیت استان بوشهر در عرصه توسعه طرح کشاورزی را مهم دانست و تاکید کرد: وجود صنایع مختلف نفت و گاز نباید از پرداختن به سایر قابلیت‌های دیگر بخش‌ها از جمله کشاورزی و تولید محصولات گلخانه‌ای غافل کرد.

وی برضرورت فعال بودن انبارهای خرید گندم مازاد بر مصرف کشاورزان در سطح استان تاکید کرد و خاطر نشان کرد: برای تسریع در برداشت گندم زمینه انتقال و اعزام  همه کمباین‌های تعیین شده به زودی فراهم شود تا محصولات گندم به سرعت برداشت شود و در ناپایداری جوی خسارت نبینند.

انتهای پیام/ش

کد خبر 18152
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم