آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ ۲۰:۱۵:۰۹
امروز : سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/06/18 - ۰۱:۱۹:۳۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۵
بوشهر| بهره‌برداری از فازهای پارس جنوبی درآمد کشور را افزایش داد

مدیرعامل منطقه ویژه پارس جنوبی با اشاره به افتتاح فازهای ۱۳، ۲۲، ۲۳ و ۲۴ پارس جنوبی در شهرستان کنگان گفت: با افتتاح این فازها در اواخر سال گذشته درآمدهای کشور و تولید ناخالص ملی افزایش داده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از عسلویه، سید پیروز موسوی صبح امروز در نشست با اعضای شورای اسلامی شهر و روستای شهرستان عسلویه با اشاره به نام‌گذاری امسال به نام رونق تولید اظهار داشت: این مهم در دستور کار منطقه ویژه پارس جنوبی قرار دارد و توسعه صنایع پایین دستی و تکمیل طرح‌های نیمه تمام و مهم‌تر از همه توجه ویژه به اشتغال در اولویت برنامه‌ها قرار دارد.

موسوی، دستاوردهای صنعت نفت در قطب انرژی کشور را الگوی موفقی از کار و تلاش در کشور دانست و تاکید کرد: خوشبختانه با پیگیری سیاست موفق وزارت نفت در اولویت بندی پروژه‌ها با هدف افزایش تولید گاز از میدان مشترک پارس جنوبی فازهای 13، 22، 23 و 24 پارس جنوبی به بهره‌برداری رسید.

وی، با اشاره به افتتاح فازهای جدید پارس جنوبی در اواخر سال قبل در شهرستان کنگان بیان کرد: اواخر اسفند ماه سال گذشته فازهای 13، 22، 23 و 24 پارس جنوبی در شهرستان کنگان با حضور رئیس جمهور افتتاح و  برداشت و تولید گاز از میدان مشترک پارس جنوبی افزایش یافت.

مدیرعامل منطقه ویژه پارس جنوبی با بیان اینکه اکنون ایران از قطر در برداشت گاز از میدان مشترک پارس جنوبی پیشی گرفته است خاطر نشان کرد:  افتتاح فازهای 13، 22، 23 و 24 پارس جنوبی در کنگان سبب افزایش درآمدهای کشور و تولید ناخالص ملی شده است.

موسوی، با اینکه مردم شهرستان‌های همجوار پارس جنوبی از جمله عسلویه همواره میزبانان خوبی برای صنعت نفت بوده‌اند گفت: بخشی از موفقیت‌ها و دستاوردهای  صنعت نفت، مردم ساکن در مناطق پیرامونی تاسیسات نیز در آن سهیم هستند و بدون شک با تعامل و ارتباط دو سویه می‌توانیم بر بسیاری از مشکلات و کمبودها غلبه کنیم.

وی با تاکید بر توجه به تحقق مناطق پیرامونی پارس جنوبی تصریح کرد: در این راستا اعتباراتی مصوب و تخصیص یافته است که نقش مهمی در تحقق مطالبات مردم در راستای توسعه زیرساخت‌ها در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی صنایع در قبال مردم مناطق دارد.

رئیس شورای شهر نخل تقی نیز در این دیدار با تاکید بر تقویت اتحاد و همدلی میان مسئولان منطقه پارس جنوبی با مردم شهرستان عسلویه اظهار داشت:  تعامل و ارتباط میان مردم و صنعت نفت در شرایط کنونی یک ضرورت است زیرا شرایط حساس کشور نیازمند همراهی و همدلی میان مردم و مسئولان است.

بوهندی نجفی با بیان اینکه مردم منطقه پارس جنوبی همچون گذشته در کنار صنعت نفت برای تحقق اهداف نظام خاطر نشان کرد: یکی از مطالبات مهم مردم عسلویه اشتغال جوانان بومی و تحصیل کرده در راستای تحقق مصوبه دولت است.

وی با تقدیر از مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس جنوبی در خصوص بهبود وضعیت اشتغال جوانان عسلویه گفت:امیدواریم امسال نیز روند مطلوب اشتغال جوانان شهرستان عسلویه در پروژه‌های صنعت نفت ادامه یابد زیرا یکی از دغدغه‌های اصلی مردم این منطقه اشتغال است .

عبدالله مبارکی امام جمعه بخش چاه مبارک نیز در این نشست با بیان اینکه مردم شهرستان عسلویه وفادار به نظام و مقام معظم رهبری هستند گفت: امنیت موجود در منطقه نعمت بزرگی است و تقویت و ارتقای آن نیازمند درک درست شرایط و پاسخگویی به خواسته‌های مردم است.

رئیس شورای بخش چاه مبارک نیز در این نشست ضمن تقدیر از عملکرد مدیر عامل سازمان منطقه ویژه پارس در خصوص بهبود وضعیت اشتغال تاکید کرد: انتظار ما همراهی مسئولان صنعت نفت در رفع کمبودهای منطقه است و قطعا با ادامه روند مطلوب خدمت رسانی همواره مورد حمایت مردم و مسئولان شهری عسلویه قرار دارد.

انتهای پیام/ن

کد خبر 18157
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم