آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۶ ۱۳:۰۰:۰۸
امروز : چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/17 - ۱۳:۰۰:۱۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۰
حامیان نیکوکار استان بوشهر 159 میلیارد ریال به ایتام تحت حمایت کمک کردند

قائم مقام کمیته امداد استان بوشهر گفت: خیران این استان۱۵۹ میلیارد ریال در قالب طرح اکرام ایتام، به فرزندان ایتام و محسنین تحت حمایت این نهاد کمک کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مجید گزدرازی اصل، ظهر امروزدر نشست بررسی وضعیت رسیدگی به ایتام تحت حمایت، هدف اصلی اجرای طرح اکرام را استفاده از مشارکت مردمی، رسیدگی و مساعدت به ایتام و خانواده‌های نیازمند دانست و اظهار داشت: ترویج فرهنگ انفاق و نوع‌دوستی یکی از طرح‌های شاخص این نهاد در جامعه است که با تاسی از سیره عملی ابولایتام مولا علی(ع) با مشارکت نیکوکاران برای توانمندسازی کودکان زیر 18 سال طرح اکرام اجرایی شده است.

وی، هدف اصلی اجرای طرح اکرام را استفاده از مشارکت مردمی، رسیدگی و مساعدت به ایتام و خانواده‌های نیازمند دانست و تصریح کرد:هم اکنون  12 هزار کودک یتیم و بی‌بضاعت استان بوشهر از برنامه‌های طرح حمایت خیران در قالب طرح اکرام استفاده می‌کنند.

قائم مقام کمیته امداد استان بوشهر ویژگی طرح اکرام را برشمرد و خاطر نشان کرد: براساس طرح اکرام، افراد خیر و نیکوکار به عنوان حامی کفالت مالی و دیگر مایحتاج در بخش‌های مختلف کودکان یتیم تحت حمایت کمیته امداد را با پرداخت هزینه ماهانه عهده‌دار  می‌شوند.

وی با اشاره به کمک 159 میلیارد ریالی خیران به فرزندان ایتام و محسنین تحت حمایت در سال گذشته گفت: این کمک‌ها در مقایسه با مدت مشابه سال 96 بیش از 70 درصد رشد داشته است.

گزدرازی اصل، بهبود معیشت و تکریم ایتام را از اهداف مهم اجرای طرح اکرام ایتام عنوان کرد و افزود: خیران و نیکوکاران با مشارکت در طرح اکرام ایتام اقدامات اساسی برای رفع نیازهای خانواده‌های ایتام از جمله مسکن، تحصیل، ازدواج و درمان انجام می‌دهند.

وی حامیان نیکوکار را بازوان کمیته امداد در یاری‌رساندن به نیازمندان تحت حمایت برشمرد و افزود: خیران و نیکوکاران می‌توانند از طریق ارتباط با دفاتر کمیته امداد در امر خیر و خداپسندانه طرح اکرام شرکت کرده و شریک تامین مایحتاج فرزندان معنوی شوند.

انتهای پیام/ن

کد خبر 18163
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم