آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ ۲۰:۱۵:۰۹
امروز : سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/06/18 - ۰۱:۲۰:۰۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۳۰
بیش از 180 مدرسه تخریبی در استان بوشهر وجود دارد

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: بیش از ۱۸۰ مدرسه تخریبی در استان بوشهر وجود دارد که از این تعداد ۱۶۶ مدرسه برای بازسازی تایید شده و مابقی منتظر نظر کارشناسی از نوسازی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، ناصر کرمی ظهر امروز در نشست با مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر با بیان اینکه آموزشگاه شهدای هسته‌ای بوشهر طبق توافق باید به صورت هیئت امنایی اداره شود اظهار داشت: نیروگاه اتمی پیگیر مدیریت غیردولتی شدن این آموزشگاه است و به نظر می‌رسد روند تکمیل مدرسه با خلل مواجه است که خواهان پیگیری استاندار در این زمینه هستیم.

وی با قدردانی از شهرداری‌هایی که در راستای پرداخت عوارض طبق قانون شورا همکاری با آموزش و پرورش استان داشته‌اند تصریح کرد: طبق شاخص‌های تعیین شده سعی در انتخاب مجموعه شهرداری‌های برتر در زمینه همکاری طبق قانون شورا هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهربا اشاره به اینکه در گرامیداشت هفته معلم از 148 نفر به صورت رسمی تقدیرمی‌شود افزود: 100 معلم از مدارس دولتی و 19 معلم از مدارس غیردولتی به عنوان منتخب منطقه‌ای و همچنین 22 معلم از مدارس دولتی و 7 معلم از مدارس غیردولتی به عنوان منتخب استانی در هفته معلم انتخاب می‌شوند.

کرمی با اشاره به اقدام عملیاتی آموزش و پرورش استان در راستای کمک همه جانبه به سیل زدگان خاطر نشان کرد: با توجه به گستردگی دامنه آسیب ناشی از سیل و اوضاع نامطلوب هموطنان در مناطق سیل‌زده، فرهنگیان آموزش و پرورش منطقه بندرریگ طی اقدامی انسان دوستانه کل مبلغ جشن روز معلم را که هرساله برگزار می‌کردند به سیل زدگان فرهنگی اهدا کردند.

وی با بیان اینکه مطالبات فرهنگیان استان بوشهر از جمله معلمان حق التدریس و بازنشسته در 12 ماه سال گذشته پرداخت نشده است افزود: در راستای رایزنی با دولت در این زمینه از استاندار خواستار کمک هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر طرح ایران مهارت را مورد اشاره قرار داد و گفت:  در این طرح سعی در آموزش یکی از مهارت‌های مورد نیاز برای دانش آموزان دوره متوسطه اول شده که برای سال اول اجرای 10 درصد دانش آموزان  60 ساعت دوره مهارتی فرا می‌گیرند.

کرمی با بیان اینکه در استان بوشهر بیش از 40 درصد دانش آموزان مشتاق شرکت  در طرح ایران مهارت هستند افزود:با توجه به هزینه 180 هزار تومانی نیاز است دانش آموزان نیازمند در این زمینه کمک شوند.

وی با بیان اینکه بیش از 180 مدرسه تخریبی  در استان بوشهر وجود دارد خاطر نشان کرد: از این تعداد مدارس تخریبی 166 مدرسه آن برای بازسازی تایید شده و مابقی نیز منتظر نظر کارشناسی از نوسازی است.

انتهای پیام/ ع

کد خبر 18166
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم