آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۶ ۱۳:۰۰:۴۵
امروز : چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/17 - ۱۳:۰۴:۳۵
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۰
مددجویان فاقد مسکن در استان بوشهر تا 2 سال آینده صاحب مسکن می‌شوند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر از ساخت بیش از ۳ هزار واحد مسکونی برای مددجویان خبر داد و گفت: تا ۲ سال آینده همه مددجویان اجاره نشین استان بوشهر صاحب مسکن می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر احمد لطفی بعد از ظهر امروز در نشست بررسی وضعیت روند اجرای طرح‌های ساخت مسکن مددجویان کمیته امداد استان بوشهر با تاکید با توجه به وضعیت مسکن مددجودیان اظهار داشت: مسکن از جمله مهمترین نیاز افراد جامعه است که می‌توان گفت بدون آن زندگی ممکن نیست، چرا که سرپناه نخستین نیاز برای ادامه زندگی است.

وی با بیان اینکه بسیاری از مددجویان با کمک کمیته امداد صاحب مسکن شدند گفت: ساخت بیش از 3 هزار واحد مسکونی برای مددجویان آغاز شده که تا 2 سال آینده همه مددجویان  اجاره‌نشین استان بوشهر صاحب مسکن می‌شوند.

لطفی خاطرنشان کرد با توجه به مشکلات اقتصادی امروز و شرایط تورمی جامعه، بسیاری از مددجویان توان پرداخت اجاره و ودیعه مسکن را ندارند و از همین رو کمیته امداد در سال گذشته برای بیش از یک‌هزار و 880 خانوار مددجو اجاره و ودیعه مسکن پرداخت کرده است.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر افزود: بیش از 23 میلیارد ریال تا پایان سال 97 برای حمایت از مددجویان اجاره‌نشین در قالب کمک‌هزینه اجاره و ودیعه مسکن توسط کمیته امداد استان پرداخت شده است.

لطفی خاطرنشان کرد: برای بیش از 230 خانوار مددجو که فاقد مسکن بودند 15 میلیارد و 830 میلیون ریال از وام قرض الحسنه ودیعه مسکن پرداخت شده است که باز پرداخت آن به صورت اقساط 60 ماهه بوده است.

وی افزود: علاو بر پرداخت وام ودیعه مسکن، بیش از 6 میلیارد و 720 میلیون ریال اجاره بها برای بیش از یک‌هزار و 550 خانوار به‌صورت بلاعوض پرداخت شده است.

لطفی با بیان اینکه هزینه‌های مربوط به مسکن سهم بزرگی از سبد مخارج خانوارهای نیازمند شهری را به خود اختصاص داده‌است خاطر نشان کرد: کمک به تأمین مسکن و سرپناه مناسب برای نیازمندان، کمک به توانمندی و عزتمندی آن‌ها است.

انتهای پیام/ح

کد خبر 18168
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم