آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ ۲۰:۱۵:۰۹
امروز : سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/06/18 - ۰۱:۱۸:۰۶
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۵
بیش از 1669 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه‌های استان بوشهر اختصاص یافت

استاندار بوشهر با اشاره به سفر رئیس جمهور به استان بوشهر در اواخر سال قبل گفت: در این سفر بیش از ۱۶۶۹ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه‌ها اختصاص یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند بعد از ظهر امروز در جلسه شورای اداری استان بوشهر با قدردانی از همدلی مسئولان در بخش‌های مختلف اقتصادی، اجرایی، عمرانی و خدماتی اظهار داشت: مسئولان در استان بوشهر سال گذشته  تمام توان و ظرفیت خود را برای تحقق برنامه‌های تدوین شده بکار گرفتند که جای قدردانی دارد.

وی با گرامیداشت 20 فروردین روز ملی فناوری هسته‌ای از افتتاح پروژه‌های این روز خبر داد و بیان کرد: روز گذشته با حضور رئیس جمهور از 114 پروژه در علوم فناوری هسته‌ای بهره‌برداری شد که مایه افتخار و اقتدار ایران اسلامی است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه پروژه‌های فناوری هسته‌ای نقش تاثیرگذاری در توسعه و پیشرفت کشور دارد تصریح کرد: هر روز بر توان علمی دانشمندان هسته‌ای ایران اسلامی افزوده می‌شود و شاهد تکمیل پروژه‌های گوناگون در علوم دارویی، حوزه پزشکی و بخش‌های دیگر هستیم.

گراوند با تبریک سالروز میلاد امام حسین(ع) و گرامیداشت روز پاسدار به عمل وقیحانه سران آمریکا در قرار دادن سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی پرداخت  و اظهار داشت: آمریکا با این عمل وقیحانه و زشت به قوانین و مقررات بین‌المللی پشت پا زد که با اوج مخالفت  و واکنش کشورهای مختلف مواجه شد.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران 40 سال است که با آمریکا مشکل دارد گفت: قرار دادن سپاه در گروه و لیست تروریستی،  به عنوان روز سیاه آمریکا محسوب می‌شود.

استاندار بوشهر با بیان اینکه سلسله جنگ‌های روانی آمریکا علیه نظام اسلامی ایران پس از  تشکیل دولت جدید در آمریکا آغاز شد افزود: ترامپ ژست‌های تبلیغاتی  و جنگ‌های روانی متفاوتی علیه نظام اسلامی به‌کار گرفته است که آخرین اعمال آن قرار دادن سپاه در لیست تروریست‌ها است که جنگ روانی دیگری محسوب می‌شود.

گراوند با محکوم کردن اقدام وقیحانه آمریکا مبنی بر قرار دادن سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی تصریح کرد: سپاه پاسداران پرچم‌دار مبارزه با تروریست است چراکه اگر سپاه پاسداران با گروه‌های تروریستی در منطقه مقابله نمی‌کرد اکنون تروریست‌‌ها از جمله داعش حکمران  منطقه و این منطقه در تسلط تروریست‌ها بود.

وی نقش سپاه پاسداران را در امنیت بسیار مهم دانست و تاکید کرد: سپاه یک نهاد قانونی، حافظ و پاسدار کشور در ابعاد گوناگون است که تضعیف سپاه پاسداران از اهداف مهم دشمنان انقلاب به ویژه آمریکا است.

استاندار بوشهر بیان کرد: در پی اعمال وقیحانه آمریکا علیه سپاه، انسجام ملی در پشتیبانی از سپاه تقویت شد که نشان از جایگاه این نهاد مردمی در جامعه دارد.

گراوند با اشاره به نقش مهم سپاه در رسیدگی به مشکلات  تصریح کرد: در پی جاری شدن سیل ، سپاه پاسداران با همکاری نیروهای مسلح در مناطق سیل‌زده حضور یافتند و به مردم آسیب دیده خدمات رسانی کردند که این فعالیت‌ها ادامه دارد.

وی، به شعار رونق تولید پرداخت و با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها در راستای تحقق رونق تولید افزود: دستگاه‌ها در راستای تحقق  شعار رونق تولید با تمام توان و به صورت جهادی وارد میدان شوند.

استاندار بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر ظرفیت فوق‌العاده‌ای در عرصه اقتصاد و تولید دارد تصریح کرد: این استان در بخش‌های صنعتی، کشاورزی، خدمات  از ظرفیت بالایی برخوردار است که توجه به رونق تولید در این عرصه‌ها در اولویت قرار دارد.

گراوند هنر را یکی از ابزارهای رونق تولید دانست و تاکید کرد: در رونق تولید باید از ابزار هنر در عرصه‌های مختلف استفاده شود.

وی، با بیان اینکه جایگاه اقتصادی استان بوشهر ارتقاء یافته است خاطر نشان کرد: استان بوشهر از سال 1395 تاکنون در حوزه رونق تولید 10 پله صعود کرده و از جایگاه 28 به 18  ارتقاء یافته است.

استاندار بوشهر با تاکید بر همکاری همگان برای رونق تولید در عرصه‌های مختلف گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی، بنگاه‌های اقتصادی و بانک‌ها باید راهکارهای لازم در عرصه رونق تولید ارائه و در عرصه مشکلات، گره گشایی کنند.

گراوند با بیان اینکه مردم استان بوشهر در همه عرصه‌ها حضوری فعال دارند تصریح کرد: مردم در سخت‌ترین شرایط نظام اسلامی را تنها نگذاشته‌اند که در بارندگی و سیل اخیر  همکاری و امدادرسانی مردم شاهد بودیم.

وی با تاکید بر این نکته که باید قدردان مردم باشیم گفت: مردم شایسته‌ بهترین‌ها هستند و باید در زمینه جلب رضایت مردم از هیچ کوششی فروگذاری نشود.

استاندار بوشهر به سفر  استانی رئیس جمهور در اواخر سال قبل پرداخت و افزود: در این سفر که توسعه استان بوشهر را شتاب داد بیش از 1669 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای پروژه‌ها اختصاص یافت.

گراوند از تشکیل کارگروه آلایندگی زیست محیطی عسلویه خبرداد و بیان کرد: باتوجه به اینکه مطالبه جدی مردم ساماندهی به وضعیت محیط زیست پارس جنوبی بود رئیس جمهور در سفر استانی خود بر تشکیل کارگروه آلایندگی زیست محیطی تاکید کردند که نخستین کارگروه آن فردا تشکیل می‌شود.

وی با اشاره به نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان بر تامین مایحتاج عمومی مردم تاکید کرد و گفت: از هم اکنون  ارزاق مورد نیاز مردم برای ماه مبارک رمضان تدارک دیده شود.

استاندار بوشهر با تاکید بر صرفه‌جویی مصرف آب آشامیدنی تصریح کرد: استفاده از سیستم‌های کاهنده مصرف آب در دستگاه‌های اجرایی مورد توجه قرار بگیرد.

گراوند با بیان اینکه 10 هزار متر مکعب آب به ظرفیت تولید آب شیرین‌کن بوشهر افزوده می‌شود گفت: چند استان به عنوان استان معین در نوسازی شبکه آبرسانی استان بوشهر تعیین شده که بیش از 30 میلیارد تومان برای  اصلاح شبکه آبرسانی هزینه می‌کنند.

انتهای پیام/ح

کد خبر 18169
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم