آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ ۲۰:۱۵:۰۹
امروز : سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/06/18 - ۰۱:۳۴:۰۷
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
بوشهر| 21.6 درصد مشعل‌سوزی در پارس جنوبی کاهش یافت

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی گفت: در راستای کاهش فلرینگ در پالایشگاه‌های ۱۰گانه پارس جنوبی در عسلویه استان بوشهر سال گذشته مشعل‌سوزی در این پالایشگاه‌‌ها نسبت به سال ماقبل آن ۲۱.۶ درصد کاهش یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، هادی هاشم‌زاده فرهنگ صبح امروز در کارگروه کاهش آلایندگی زیست محیطی عسلویه با بیان اینکه راهکارهای اساسی برای کاهش آلایندگی زیست محیطی در محدوده پارس جنوبی تدوین و عملیاتی شده است اظهار داشت: یکی از مهم‌ترین مسئولیت‌های زیست ‌محیطی مجتمع گاز پارس جنوبی جلوگیری از فلرینگ در پالایشگاه‌ها است که در این زمینه اقدامات مهم و موثری انجام شده است.

وی، با بیان اینکه طرح توسعه میدان گازی پارس جنوبی شامل 13 پالایشگاه گازی است افزود: از این شمار تاکنون 10پالایشگاه آن تحویل مجتمع گاز پارس جنوبی شده است.

مدیرعامل مجتمع گاز پارس جنوبی از تولیدروزانه 540 میلیون مترمکعب‌گازدر پالایشگاه‌های پارس جنوبی خبر داد و بیان کرد: با تحویل پالایشگاه‌‌های فازهای 13 و22 تا 24 پارس جنوبی به مجتمع گازس پارس جنوبی تولید گاز  تاسه ماه آینده تولید گاز  در این مجتمع به 720 میلیون متر مکعب در روز افزایش می‌یابد.

فرهنگ ازکاهش مشعل‌سوزی در پالایشگاه‌های پارس جنوبی خبر داد و خاطر نشان کرد: در راستای کاهش فلرینگ در پالایشگاه‌های 10 گانه پارس جنوبی در عسلویه استان بوشهر، سال گذشته مشعل‌سوزی در این پالایشگاه‌‌ها نسبت به سال ماقبل آن 21.6 درصد کاهش یافت.

وی بیان کرد: کاهش فلرینگ و مشعل‌سوزی در اولویت برنامه مجتمع گازی پارس جنوبی قرار دارد که در این راستا  با توان مهندسان ایرانی، کاهش آلایندگی زیست محیطی در منطقه پیرامونی پارس جنوبی مورد توجه ویژه است.

انتهای پیام/ح

کد خبر 18174
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم