آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۰۴ ۱۶:۰۰:۰۴
امروز : سه شنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۸ - 2019/06/25 - ۱۷:۱۳:۱۰
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۵
12.9 میلیون نفر شب اقامت در ایام تعطیلات نوروز در استان بوشهر ثبت شد

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر گفت: در ایام تعطیلات نوروزی بیش از ۱۲.۹ میلیون نفر شب اقامت در استان بوشهر ثبت شده که نسبت به نوروز سال گذشته افزایش دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مهرداد ستوده صبح امروز در جمع مدیران دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر با بیان اینکه در جریان سیل مناطق شمالی و جنوبی کشور مردم استان بوشهر کمک‌‌رسانی قابل توجهی داشتند اظهار داشت: در جریان سیل استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان ضمن کمک رسانی مردم، دستگاه‌های مختلف خدمات گوناگونی در امداد رسانی ارائه کردند.

وی با بیان اینکه در استان بوشهر حادثه‌ای در حوزه بارندگی و وزش باد رخ نداد گفت: با وجود وزش تندباد، بارندگی شدید، ریزش کوه و آبگرفتگی معابر و جاده‌ها در استان بوشهر اما با هماهنگی‌های لازم  و  استقرار به موقع نیروها هیچ حادثه‌ای در ایام نوروز در استان رخ نداد.

معاون استاندار بوشهراز ارسال محموله‌های کمک رسانی به استان‌های سیل‌زده خبر داد و بیان کرد: با بسیج همگانی بین مردم و مسئولان تاکنون 11 مرحله کمک به سیل‌زدگان از این استان به استان‌های خوزستان و لرستان ارسال شده است.

ستوده، اعزام ماشین‌آلات امدادی و راهسازی، ارزاق، مواد غذایی، دارویی، بهداشتی و البسه را از جمله کمک‌های ارسالی دانست و گفت: این کمک‌ها همچنان ادامه دارد که‌ به‌طور متوسط روزانه یک محموله  کمک رسانی  از استان بوشهر به مناطق سیل‌زده ارسال می‌شود.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر با قدردانی از تلاش مردم استان بوشهر در  کمک رسانی به سیل زدگان گفت: مسئولان باید قدردان این مردم باشند و خدمت به آنان افتخار است.

وی با اشاره به سفرهای نوروزی و نقش استان بوشهر در این عرصه خاطر نشان کرد:در ایام تعطیلات نوروزی بیش از 12.9 میلیون  نفر شب اقامت در استان بوشهر ثبت شده که نسبت به نوروز  سال گذشته افزایش دارد.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر از ثبت تردد بیش از 10.4 میلیون خودرو در استان خبر داد و تصریح کرد: در ایام  تعطیلات نوروزی 10میلیون و 400 هزار تردد خودرو در محورهای مواصلاتی استان بوشهر تردد کردند که این میزان تردد در سامانه‌های راهداری این استان به ثبت رسیده است.

وی با بیان اینکه رتبه استان بوشهر در بخش جذب مسافران نوروزی از سوی سازمان میراث فرهنگی اعلام می‌شود افزود: با بررسی‌های انجام شده توزیع سفر در نوروز امسال به خوبی انجام و مدت زمان ماندگاری مسافران نیز نسبت به سال گذشته افزایش نشان می‌دهد.

ستوده از افزایش ماندگاری مسافران نوروزی در استان بوشهر خبرداد و بیان کرد: افزایش میزان ورودی‌ها گردشگران نوروزی در استان بوشهر نسبت به خروجی‌ها بیانگر مهمان‌نوازی مردم این استان و احساس امنیت و آرامش مسافران است.

معاون امور عمرانی استاندار بوشهر اجرای توریسم بوشهر 2022 را مورد اشاره قرار داد و گفت: هرچند آمارها بیانگر افزایش حضور مسافران نوروزی در استان است ولی به طور قطع یک سری کاستی‌هایی وجود دارد و تلاش می‌شود در قالب پروژه توریسم بوشهر 2022 شناسایی و نسبت به برطرف کردن آنها برای سال آینده اقدام شود.

انتهای پیام/ح

کد خبر 18175
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم