آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ ۲۰:۱۵:۰۹
امروز : سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/06/18 - ۰۱:۲۴:۵۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۲ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
200 میلیارد ریال برای پایش زیست محیطی شهرستان‌های پیرامون پارس جنوبی اختصاص یافت

استاندار بوشهر گفت: در سفر استانی رئیس جمهور و هیئت دولت ضمن تاکید بر تشکیل کمیته ملی توسعه پایدار عسلویه ۲۰۰ میلیارد ریال برای پایش زیست محیطی شهرستان‌های پیرامون پارس جنوبی اختصاص یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند ظهر امروز در نشست کارگروه کاهش آلایندگی زیست محیطی عسلویه با بیان اینکه مناطق پیرامونی پارس جنوبی دارای مشکلات عدیده زیست محیطی هستند اظهار داشت: باید راهکار اساسی برای حل مشکلات زیست محیطی و کاهش آلایندگی مناطق پیرامونی پارس جنوبی ارائه شود.

وی با تاکید بر توجه به کاهش آلایندگی در حوزه آب، خاک، ساحل و دریا در شهرستان‌های پیرامونی پارس جنوبی افزود:مردم شهرستان‌های پیرامون منطقه پارس جنوبی با مشکلات آلایندگی و زیست محیطی دست‌وپنجه نرم می‌کنند که در این راستا در سفر استانی رئیس جمهور و هیئت دولت بر تشکیل کمیته ملی توسعه پایدار و کارگروه کاهش آلایندگی زیست محیطی عسلویه تاکید شد.

استاندار بوشهر از تخصیص 200 میلیارد ریال برای پایش آلایندگی زیست محیطی پارس جنوبی  خبر داد و بیان کرد: از محل سفر استانی رئیس جمهور به شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر در اسفند ماه سال گذشته 200 میلیارد ریال اعتبار برای پایش آب و هوا، زیست محیطی و مقابله با آلایندگی‌ها در منطقه پارس جنوبی اختصاص یافت.    

گراوندافزود: با تحقق این مهم زمینه نظارت علمی و عالمانه بر شرایط حاکم بر منطقه فراهم و زمینه تصمیم‌گیری بهتر برای کنترل وضعیت آلایندگی‌ها فراهم می‌شود.

وی با تاکید بر توجه ویژه به مشکلات آلایندگی زیست محیطی شهرستان عسلویه افزود:در ارتباط با منطقه عسلویه باید شرایط چند وجهی دیده شود و موضوع تنها به حوزه آب و هوا معطوف نشود.

استاندار بوشهر از ایجاد شهر جدید برای سکونت جمعیت سرریز مناطق عسلویه،  نخل تقی و چاه‌مبارک خبر داد و افزود:ظرفیت شهرهای عسلویه و نخل تقی از لحاظ  سکونت جمعیتی پر شده که در این راستا برای  سکونت سرریز جمعیتی این شهرها ، در شهر جدید در منطقه چاه مبارک  مورد توجه قرار دارد.

گراوند با بیان اینکه باید زیرساخت‌های اسکان جمعیت در این شهر جدید فراهم شود تصریح کرد:در مدیریت شهر جدید چاه مبارک باید از نیروهای بومی منطقه بهره گیری شود چراکه در این صورت مردم منطقه با توجه به بومی بودن مدیران همکاری مطلوب و موثرتری در این راستا انجام می‌دهند.

وی از آغاز تشکیل کارگروه کاهش آلایندگی‌های زیست محیطی خبر داد و بیان کرد: این نشست آغازی برای جمع بندی طرح‌ها و برنامه‌های پیشنهادی دستگاه‌های مختلف متولی کار برای بهبود وضعیت عسلویه است.

استاندار بوشهر با تاکید بر ارائه برنامه پیشنهادی در کاهش آلایندگی زیست محیطی عسلویه افزود: در این زمینه باید دستگاه‌هایی متولی مانند محیط زیست، راه و شهرسازی، بهداشت و درمان، منابع طبیعی و آبخیزداری برنامه‌های مدنظر خود را تهیه  و به کمیته ملی توسعه پایدار عسلویه تحویل دهند.

گراوند تهیه گزارش جامع از میزان آلایندگی پالایشگاه‌های فعال در پارس جنوبی را مورد تاکید قرار و گفت:در این زمینه مراقبت‌های پزشکی در حوزه سلامت از سوی دانشگاه علوم پزشکی مورد توجه واقع شود.

وی به نقش مهم اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر در کاهش آلایندگی زیست محیطی عسلویه پرداخت و تصریح کرد: توسعه فضای سبز و برنامه‌های تقویتی زیست محیطی در عسلویه از سوی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر پیش‌بینی و محقق شود.

انتهای پیام/ح

کد خبر 18178
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم