آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۴/۲۶ ۱۱:۱۵:۴۳
امروز : چهارشنبه ۲۶ تیر ۱۳۹۸ - 2019/07/17 - ۱۳:۰۰:۰۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
نسبت به وقوع طوفان تندری در استان بوشهر هشدار داده شد

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به ناپایداری‌‌های جوی از روز شنبه ۲۴ فروردین در استان گفت: نسبت به وقوع طوفان تندری، رعد و برق‌های شدید و گاهی ریزش تگرگ در برخی نقاط جنوبی و مرکزی استان بوشهر هشدار داده می‌شود.

فرج‌الله شکوهی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر، با اشاره به وضعیت آب و هوای استان بوشهر اظهار داشت: آسمان  استان بوشهر امروز نیمه ابری تا تمام ابری در برخی ساعات رگبار باران، رعد و برق و احتمال وزش تندباد لحظه‌ای و گاهی گرد و خاک است.

وی جهت وزش باد در استان را غالبا جنوب شرقی تا جنوب غربی دانست و افزود: مسیر وزش باد در این استان گاهی شمال شرقی با سرعت 10 تا 36 کیلومتر و در هنگام وزش تندباد به بیش از 50 کیلومتر در ساعت افزایش می‌یابد.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر با اشاره به افزایش و تقویت ناپایداری‌های جوی و تشدید بارش‌ها در ساعاتی از فردا شنبه گفت: فردا نسبت به آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها در مناطق مرکزی و جنوبی استان به‌ویژه در  شهرستان‌های دیر، کنگان، عسلویه و جم و بخش‌هایی از شهرستان‌های تنگستان و دشتی و بوشهر هشدار داده می‌شود.

شکوهی‌پور نسبت به وقوع طوفان تندری، رعد و برق‌های شدید و گاهی ریزش تگرگ در برخی نقاط جنوبی و مرکزی استان بوشهر  هشدار داد و خاطرنشان کرد: فردا در استان بوشهر نسبت به وزش تندبادهای لحظه‌ای و در پی آن افزایش ناگهانی ارتفاع موج دریا در برخی ساعات هشدار داده  می‌شود.

وی با تاکید بر پرهیز از دریاروی به ویژه با شناورهای سبک تفریحی و صیادی افزود: ارتفاع موج دریا 60 تا 120 سانتیمتر و در هنگام وزش تندباد لحظه‌ای تا 150 سانتیمتر افزایش می‌یابد.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر فردا در بندر بوشهر مداول دریا را ساعت 02:15 دقیقه دانست و گفت: فردا جزر اول دریا ساعت 05:22، مد دوم دریا ساعت 13:02 و جزر دوم دریا ساعت 21:49 دقیقه است.

شکوهی‌پور از پیش‌بینی وزش تندباد لحظه‌ای در استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: در روز شنبه به سبب افزایش ناپایداری‌های جوی و وقوع رگبار باران و رعد و برق در برخی نقاط استان به‌ویژه مناطق مرکزی و جنوبی، آبگرفتگی معابر عمومی و سیلابی شدن مسیل‌ها دور از انتظار نیست.

انتهای پیام/ح

کد خبر 18184
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم