آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ ۲۰:۱۵:۰۹
امروز : سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/06/18 - ۰۱:۱۷:۱۴
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۳ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵
255 اقامتگاه‌ بوم‌گردی عشایری و روستایی در استان بوشهر فعال است

سرپرست میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان بوشهر با اشاره به فعال شدن ۳ اقامتگاه عشایری در این استان گفت: در ایام نوروز ۲۵۵ اقامتگاه بوم‌گردی عشایری و روستایی در استان بوشهر فعال شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دشتستان، ارغوان مهدی‌زاده ظهر امروز در مراسم افتتاح اقامتگاه بوم گردی عشایری در شهرستان دشتستان ضمن معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان بوشهر اظهار داشت: به سبب توسعه زیرساخت‌های گردشگری ظرفیت پذیرش گردشگر و مسافر در شهرها و روستاهای این استان افزایش یافته بگونه‌ای که اقامت مسافران  در نوروز امسال در استان بوشهر افزایش یافت.

وی از افزایش چند برابر شدن اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان  خبر داد و بیان کرد: در ایام نوروز 255 اقامتگاه بوم‌گردی عشایری و روستایی در استان بوشهر فعال شد و این در حالی است که هم اکنون در سه نقطه این منطقه عشایری، بوم گردی فعال و رونق مطلوبی به منطقه داده است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی استان بوشهر با تاکید بر تحقق شعار رونق تولیدی افزود:برای تحقق شعار امسال در بعد گردشگری برنامه‌ریزی ویژه‌ای شده که امیدواریم بتوانیم در رونق تولید و اشتغال جوانان نقشی را ایفا کنیم.

مهدی‌زاده با بیان اینکه معرفی توانمندی گردشگری استان را یکی از برنامه‌ها دانست و تصریح کرد: گردشگری دریایی، عشایری، روستایی، کوهستان، کشاورزی، نخلستان‌ها، آثار باستانی و بافت تاریخی از ظرفیت‌های  گردشگری استان بوشهر است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه امسال توجه ویژه‌ای برای توسعه بخش گردشگری شده است افزود: در این راستا ضمن پرداخت تسهیلات کم بهره، در توسعه زیرساخت گردشگری فعالیت می‌شود.

عبدالکریم گراوند با تاکید بر شناساندن ظرفیت گردشگری در سطح ملی و استان‌ها افزود: توسعه اقامتگاه‌های بوم‌گردی در روستاها و مناطق عشایری کار بسیار ارزشمندی است چراکه با سرمایه‌گذاری اندک، زمینه اشتغال جوانان روستا و مناطق عشایری را فراهم می‌کند.

در این مراسم اقامتگاه بوم‌گردی عشایری ایل قشقایی در بوشکان دشتستان افتتاح شد.

انتهای پیام/ح

کد خبر 18188
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم