آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ ۲۰:۱۵:۰۹
امروز : سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/06/18 - ۰۱:۲۹:۴۶
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۴ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۰
پرونده تخلف صنفی در استان بوشهر به ارزش 400 میلیارد ریال تشکیل شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه بازرسی و نظارت بر قیمت کالا و خدمات ادامه دارد گفت: سال قبل ۳ هزار و ۶۷۵ پرونده تخلف صنفی به ارزش ۴۰۰ میلیارد ریال در استان بوشهر تشکیل شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سیدحسین حسینی‌محمدی عصر امروز در نشست کارگروه تنظیم بازار استان بوشهر با بیان اینکه در ایام تعطیلات نوروز بازرسی و گشت‌های مشترکی بر قیمت کالاها و خدمات ارائه شد اظهار داشت: وضعیت توزیع بسیاری از کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم در ایام نوروز مطلوب بود.

وی از تامین شکر مورد نیاز مردم استان بوشهر خبر دادو بیان کرد: سهمیه شکر استان بوشهر افزون بر 3200 تن است که تاکنون 1700 تن آن توزیع شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر توزیع میوه پرتقال و سیب را از دیگر موارد درایام نوروز دانست و گفت: 371 تن پرتقال و 207 تن سیب در ایام  نوروز در استان بوشهر توزیع شد که مورد رضایت‌مندی مردم قرار گرفت.

حسینی محمدی با اشاره به تشکیل پرونده‌های تخلف صنفی در ایام نوروز خاطر نشان کرد: از یک‌هزار و 231 شکایت 456 تخلف صنفی محرز وپس از تشکیل این پرونده‌ها به تعزیرات حکومتی استان بوشهر  تحویل شد.

وی، از تشکیل پرونده‌های تخلف صنفی در سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: با بازرسی و نظارت‌های مداوم بر قیمت کالا و خدمات سال قبل 3 هزار و 675 پرونده تخلف صنفی به ارزش 400 میلیارد ریال در استان بوشهر تشکیل شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه این پرونده‌ها تخلف صنفی برای سیرمراحل قانونی به تعزیرات حکومتی ارسال شده است افزود: شکایات مردمی سال گذشته مورد توجه قرار گرفت که  955 مورد به‌عنوان متخلف صنفی شناسایی و با اآنان برخورد قانونی شد.

حسینی محمدی با اشاره به تامین کالای اساسی باارز 4200 تومانی تصریح کرد: برای تامین کالاهای اساسی  14 میلیارد دلار اختصاص یافت که برای  توزیع کالا‌های اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی و نهاده‌های کشاورزی و دامی است.

وی با اشاره به توزیع بیش از 10 هزار 900 حلقه لاستیک خودروهای سنگین ناوگان حمل و نقل بار و مسافر تصریح کرد: به زودی لاستیک‌های دیگری که با قیمت مصوب تامین شده بین متقاضیان ناوگان عمومی توزیع می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر با بیان اینکه برای ماه مبارک رمضان تمهیدات لازم اندیشیده شده است گفت: اقلام پرمصرف مردم ضمن ارائه در نمایشگاه رمضان و ضیافت در مراکز کالا در شهرهای استان بوشهرعرضه می‌شود.

انتهای پیام/ن

کد خبر 18198
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم