آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۸/۰۱ ۰۰:۳۰:۰۶
امروز : چهارشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۸ - 2019/10/23 - ۰۲:۲۰:۱۸
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۶ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۰
215 نفر از طلایه‌داران تربیت استان بوشهر تجلیل شدند

در برگزاری همایش طلایه داران تربیت آموزش و پرورش استان بوشهر از ۲۱۵ نفر از برگزیدگان مسابقات قرآنی عترت، نماز فرهنگیان، برترین‌های پرسش مهر ۱۸ ، جشنواره تجارب برتر تربیتی و الگوی تدریس استان بوشهر تجلیل شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر ظهرامروز در همایش طلایه‌داران تربیت آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه سند تحول بنیادین نقشه راه و ابزار کار آموزش و پرورش است اظهار داشت: برای ارزیابی بهتر از فرایند آموزشی و تعیین مسیر مناسب برای رسیدن به تربیت اسلامی باید همواره سند تحول بنیادین را مطالعه و بررسی کرد و طبق راهکارهای آن پیش رفت.

ناصر کرمی هدف تربیت در سند تحول بنیادین  رانیل آینده سازان به مراتبی از حیات طیبه  دانست و افزود:بر اساس این سند باید انسانی تربیت  که در جامعه و کشور مفید واقع شود.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه نسل امروز در دام فریب الگوهای شبه تربیت قرار گرفته است باید دست اندرکاران تربیت مسلح به آگاهی، دانش و مهارت امروزی لازم باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهربا اشاره به اینکه ابزارهای تربیتی باید مبتنی بر ساحت‌های ششگانه سند تحول بنیادین باشد خاطر نشان کرد: در این سیستم آموزشی سند تحول بنیادین جوهره تربیت است و بر رویکرد فرهنگی و تربیتی تاکید دارد.

وی افزود: با توجه به هجمه‌ها، جنگ نرم و کم توجهی به آموزه‌های دینی و اخلاقی دستیابی به برخی از ساحت‌های سند تحول بنیادین و عملیاتی کردن آن سخت است پس باید تلاش کرد تا به‌روز بود و جلوی این هجمه ها ایستاد.

کرمی، هدف تربیت در جهان امروز را تغییر وضعیت موجود دانش آموزان دانست و تصریح کرد:  با توجه به تحولات و تغییرات گسترده اگر مربی می‌خواهد اثرگذار باشد باید خود حامل نکات اخلاقی باشد و برای جذب جوانان با زبان رسانه و شبکه‌های اجتماعی آشنا باشد.

وی با بیان اینکه اگر خانواده‌ها با ما همراهی نداشته باشند کار تربیت ناقص می‌ماند تاکید کرد: به کارگیری همه ظرفیت‌ها برای همراهی خانواده‌ها و همچنین استفاده از مشاوران مذهبی و تحصیلی برای آموزش دانش آموزان و خانواده‌ها باید در برنامه کاری تربیتی داشت.

کرمی با تاکید بر نقش تشکل‌های دانش آموزی در آموزش و پرورش گفت: شوراهای دانش آموزی و تشکل‌های دانشی به عنوان بازوهای مشورتی مدیران در مدارس اهمیت ویژه ای دارند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش ‌بوشهر هم با بیان اینکه تربیت یکی از پایه‌های مهم و اساسی برای سعادت انسانهاست اظهار داشت: هدف اصلی تربیت اسلامی، پرورش شخصیت و برنامه ریزی برای زندگی فرداست.

سیروس فتحی با اشاره به وضعیت مربیان پرورشی مدارس استان بوشهر بیان کرد: 850 مربی پرورشی در مدارس فعالیت می‌کنند و در این راستا 150 مشاور کار تربیت تحصیلی بر عهده دارند.

وی، از همکاری 230 مشاور مذهبی با مدارس استان خبر داد و خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری همایش طلایه داران تربیت قدردانی از تلاشگران عرصه تربیت، ایجاد انگیزه فعالیت در حوزه تربیتی و زمینه سازی برای ارتقای فعالیت‌های فرهنگی و تربیت است.

در این آیین  از 215 نفر از  14 خانواده شهید امور تربیتی، برگزیدگان مسابقات قرآنی عترت، نماز فرهنگیان، برترین‌های پرسش مهر 18 ، جشنواره تجارب برتر تربیتی و الگوی تدریس استان بوشهر تجلیل شد.

انتهای پیام/ن

کد خبر 18219
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم