آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ ۲۰:۱۵:۰۹
امروز : سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - 2019/06/18 - ۰۱:۱۹:۵۲
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۲۷ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۰
پرداخت 15.9 میلیارد تومانی حامیان بوشهری به ایتام تحت حمایت

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر گفت: حامیان سال قبل ۱۵.۹ میلیارد تومان به ۴هزار و ۷۶۵ یتیم و فرزندان محسنین تحت حمایت کمیته امداد استان بوشهر کمک کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از جم، همایش تجلیل از حامیان پاسدار طرح اکرام ظهر امروز با حضور قائم مقام کمیته امداد استان بوشهر، امام جمعه و معاون سیاسی فرمانداری شهرستان جم، روحانیان و فرمانده‌هان سپاه چمران و حضرت عباس(ع) این شهرستان برگزار شد.

قائم مقام کمیته امداد استان بوشهر در این مراسم ضمن تبریک اعیاد شعبانیه اظهار داشت: این همایش با هدف پاسداشت قدردانی از نیت خیر و عمل صالح مردم نیک اندیش شهرستان جم و ارائه الگو‌های شایسته برای طبقات مختلف اجتماعی برای دستگیری از نیازمندان برگزار شده است.

مجید گزدرازی اصل  افزود: خیران و حامیان، مبلغان و مروجان همیاری و حمایت از ایتام، ذخیره‌هایی برای خدمت‌رسانی به نیازمندان هستند.

قائم مقام کمیته امداد استان بوشهر با بیان اینکه هم اکنون 4 هزار 765 فرزند یتیم و غیریتیم در قالب طرح محسنین تحت حمایت کمیته امداد هستند خاطر نشان کرد: 12 هزار 372 نفر حامی حمایت از این تعداد فرزند یتیم و محسنین را بر عهده گرفتند.

وی با بیان اینکه یک‌هزار و 662 نفر از این مددجویان فرزندان ایتام هستند و 3 هزار و 204 نفر دیگر فرزندان غیر یتیم و نیازمند هستند گفت: هر نفر حامی حمایت از چندین فرزند یتیم و محسنین را بر عهده گرفته است.

وی از رشد کمک‌رسانی خیران و حامیان ایتام خبر داد و تصریح کرد:  حامیان سال قبل 15.9 میلیارد تومان به 4هزار و 765 یتیم و فرزندان محسنین  تحت حمایت کمیته امداد استان بوشهر کمک کردند که در مقایسه با مدت مشابه سال 96 بیش از 70 درصد رشد داشته است.

گزدرازی اصل خاطر نشان کرد: طرح اکرام ایتام و محسنین از جمله طرح‌های حوزه مشارکت‌های مردمی این نهاد است که بر اساس آن خیران می‌توانند با پرداخت حداقل 50 هزار تومان به صورت ماهیانه، حمایت مادی و معنوی یک یا چند یتیم و فرزند نیازمند غیر یتیم را به عنوان فرزندان معنوی خود عهده‌دار شوند.

قائم مقام کمیته امداد استان بوشهر با تاکید بر لزوم رسیدگی و احساس مسئولیت در برابر فقرا و ایتام و نیازمندان گفت: خدا در قرآن به صراحت می‌فرماید نیکوکاران را دوست دارد و این مورد عنایت خدا قرار گرفتن امر بسیار مهمی است و خیران دلگرم و خوشحال باشند که خدا این توفیق را به آنها داده تا بتوانند در امر خیر شرکت کنند.

در این همایش از حامیان پاسدار طرح اکرام ایتام کمیته امداد تقدیر شد.

انتهای پیام/ش

کد خبر 18230
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم