آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ ۲۲:۴۵:۱۳
امروز : یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - 2019/08/18 - ۰۱:۱۵:۱۱
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۰۰
400 برنامه نشاط اجتماعی در استان بوشهر اجرا شد

استاندار بوشهر با تاکید بر توسعه فضای با نشاط در عرصه‌های مختلف جوانان به ویژه دانشگاه‌هاگفت:بیش از ۴۰۰ برنامه نشاط اجتماعی سال گذشته در استان بوشهر اجرا شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، عبدالکریم گراوند امشب در نشست نکوداشت هفته جوان در بوشهر با تاکید بر توجه به نشاط جوانان در عرصه‌های مختلف اظهار داشت:دولت به ایجاد فضای شادی و نشاط در جامعه و به‌ویژه در دانشگاه‌ها مصمم است که در این راستا ویژه برنامه‌های متنوعی در استان بوشهر اجرا شده است.

وی با اشاره به اینکه بیش از 400 برنامه نشاط اجتماعی سال گذشته در استان بوشهر اجراء شد بیان کرد: در این راستا برای اجرا برنامه‌های مختلف در چارچوب قانون و مقررات سیاست‌های دولت اجرایی و از نادیده گرفتن آن اجتناب می‌شود.

 استاندار بوشهرخاطر نشان کرد: در این راستا رویکرد مسئولان ارشد استان عقلانیت، منطق و صحبت کردن برای اجرا رویکردهای دولت تدبیر و امید در استان بوشهر است.

گراوند با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های استان بوشهر تصریح کرد: با توجه به ظرفیت بالای استان بوشهر جوانان با هر نوع نگاه چه در قالب تشکل و در خارج از تشکل‌ها می توانند طرح‌ها و ایده‌های خود را ارائه دهند.

وی از افزایش سازمان‌های مردم نهاد و تشکل‌ها در استان خبر داد و بیان کرد:  شمار سازمان‌های مردم نهاد استان بوشهر از ابتدا فعالیت دولت تدبیر و امید تاکنون از 16 به 230 سمن افزایش یافته که این خود نشان از عزم مصمم دولت برای میدان دادن به جوانان است.

استاندار بوشهر افزود: با توجه به قرار گرفتن در آستانه تعطیلی مدرسه‌ها و دانشگاه‌ها نیاز است از سوی دستگاه‌های متولی برنامه ریزی مدونی برای اوقات فراغت آنها طراحی شود.

گراوند اظهار داشت: در ارتباط با شرکت‌های دانش بنیان به‌عنوان فرصتی برای اشتغال‌زایی نیز باید حمایت‌های موثری صورت گیرد تا جوانان بتوانند از این فرصت‌ها بخوبی استفاده کنند.

وی در ارتباط با مشاوره های پیش از ازدواج نیز گفت: در استان بوشهر این آمادگی وجود دارد تا با تامین منابع توسط اداره کل ورزش و جوانان استان بوشهر و قانونمند کردن آموزش ها این مهم در سطح استان اجرایی شود.

گراوند تاکید کرد: بدون شک تحقق این مهم در کاهش آمار  طلاق در استان نیز می‌تواند نقش چشمگیری ایفا کند.

مدیرکل امور هماهنگی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش و جوانان نیز گفت: مسائل مرتبط با  حوزه جوانان فرابخشی است و باید هر کدام از دستگاه‌ها به نوبه خود در این عرصه ایفای نقش کنند.

امید محدث افزود: در این زمینه رویکرد عملیاتی بودن مصوبه هایی است که در ستادهای  ملی و استانی امور مربوط به جوانان به تصویب می‌رسد.

انتهای پیام/ن

کد خبر 18285
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم