آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ ۲۲:۴۵:۱۳
امروز : یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - 2019/08/18 - ۰۱:۲۳:۲۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۳۱ فروردین ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۵
بوشهر| سازمان‌های مردم نهاد به 6000 واحد افزایش می‌یابد

معاون وزیر ورزش و جوانان با اشاره به فعالیت ۲۵۰۰ سازمان مردم نهاد در کشور گفت: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده تا سال پایانی دولت تدبیر و امید شمار سمن‌ها به ۶ هزار واحد افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، محمد مهدی تندگویان  شامگاه شنبه در  جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه در دولت سابق خانه‌های جوان در اختیار دستگاه‌های اجرایی قرار گرفت اظهار داشت:  در دولت قبل از تدبیر و امید تنها هفت خانه جوان در کشور وجود داشت که با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید با هدف ساماندهی امور جوانان این خانه‌ها به  جوانان واگذار شد.

وی بیان کرد: اکنون راه اندازی این خانه‌ها در شهرستان‌های پرجمعیت بطور جد در دستور کار است تا با تملک این مکان خانه جوان در سطح شهرستان‌ها افزایش یابد.

معاون وزیر ورزش و جوانان با اشاره به راه‌اندازی 100 خانه جوان در استان‌ها گفت: امسال این مراکز فرهنگی در راستای ساماندهی برنامه جوانان افزایش می‌یابد.

تندگویان  با بیان اینکه استان بوشهر  10 درصد خانه‌های جوان کشور را به خود اختصاص داده خاطر نشان کرد: استان بوشهر در این زمینه سرآمد است که انتظار می‌رود جوانان به‌خوبی از این ظرفیت استفاده کنند.

وی افزود: تلاش می‌شود با اختصاص اعتبار جدید به استان زمینه افزایش خانه‌های جوان در شهرستان‌های استان بوشهر فراهم شود.

معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان از افزایش سمن‌ها و تشکل‌های مردمی در استان‌ها خبر داد و تصریح کرد: آمار سازمان‌های مردم نهاد کشور در حوزه ورزش و جوانان در ابتدا فعالیت دولت تدبیر و امید تنها 100  سمن بود که اکنون به 2 هزار و 500 واحد رسیده  و تا سال پایانی دولت تدبیر  و امید شمار سمن‌ها به 6 هزار واحد افزایش می‌یابد.

تندگویان تاکید کرد: تشکل‌ها باید کار در حوزه های مختلف عمرانی، علمی، پژوهشی و تولیدی در جامعه را رونق و از ظرفیت های سمن‌ها در مناطق استفاده بیشتری کنند.

انتهای پیام/ن

کد خبر 18287
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم