آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ ۲۲:۴۵:۱۳
امروز : یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - 2019/08/18 - ۰۱:۴۱:۵۹
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
امام جمعه بوشهر: روزه انسان را در صبوری توانمند می‌کند

امام جمعه بوشهر با بیان اینکه نماز انسان را منبع قدرت الهی متصل می‌کند گفت: روزه انسان را در برابر مشکلات، مسائل زندگی و صبوری توانمند می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری صبح امروز در چهارمین اجلاس استانی نماز با رویکرد شیوه‌ها و مهارت‌های دعوت به نماز با بیان اینکه انسان در دوران زندگی با انواع مشکلات و مسائل مواجه می‌شود اظهار داشت: انسان در دوران زندگی با انواع مشکلات در عرصه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، عاطفی، علمی و دیگر حوزه‌ها مواجه می‌شود که انسان دنیا را مشکل‌کده بزرگ تلقی می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر با بیان اینکه مشکلات زندگی جزء جوهره دنیاست تصریح کرد: خداوند متعال در قرآن کریم می‌‌فرماید که انسان با صبر و نماز می‌تواند از بحران‌های زندگی عبور کند.

امام جمعه بوشهر با استناد با نظرات روانشناسی و جامعه‌شناسی برای مقابله با بحران‌های زندگی خاطر‌نشان کرد: در عرصه روانشناسی و جامعه شناسی یک گزاره علمی وجود دارد که نخستین تقابل انسان در برابر بحران‌ها شکستن است.

آیت‌الله صفایی‌بوشهری صبر را در مقابله با بحران‌ها را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: نخستین اقدام یک شخص و یک جامعه در مقابل بحران نشکستن  که همان صبر است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، صبر را تلخ‌ترین موضع‌گیری انسان در مقابل مشکلات و بحران‌ها دانست و افزود: نخستین نسخه خداوند برای مقابله با بحران‌ها  و مدیریت آن صبر است.

امام جمعه بوشهر افزود: صبر و استقامت و پایداری انسان‌ها را از خاک‌ریزی‌های سخت عبور می‌دهد  به موفقیت  می‌‌رساند.

آیت‌الله صفایی بوشهری  با بیان اینکه نماز انسان را منبع قدرت الهی متصل می‌کند گفت: یکی ا عواملی که در بحران‌ها انسان را کمک می‌کند روزه‌داری است چراکه روزه انسان را در برابر مشکلات، مسائل زندگی و صبوری توانمند می‌کند.

انتهای پیام/ش

کد خبر 18452
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم