آخرین بروزرسانی : ۱۳۹۸/۰۵/۲۶ ۲۲:۴۵:۱۳
امروز : یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - 2019/08/18 - ۰۱:۲۳:۰۳
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency        خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
خبرگزاری محار | اخبار ایران و جهان | mohar News Agency
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵
نوای ملکوت در هشتمین مراسم ترتیل خوانی در بوشهر طنین انداز می‌شود

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر از برگزاری هشتمین برنامه ترتیل‌خوانی نوای ملکوت در بوشهر خبر داد و گفت: این برنامه در ایام ماه مبارک رمضان همه روزه در حسینیه عاشقان ثارالله برگزار و از سیمای مرکز بوشهر به صورت زنده پخش می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر، سردار علی رزمجو ظهر امروز در نشست با خبرنگاران در بوشهر با تبریک ماه مبارک رمضان این ماه را ضیافت الهی و بهار قرآن دانست و اظهار داشت: ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی برای خودسازی، رشد و کمال انسان را فراهم می‌آورد که بندگان خدا باید از این ظرفیت بهره کافی ببرند.

وی، طنین انداز شدن ندای قرآن در مساجد و حسینیه‌ها را از برکات انقلاب اسلامی دانست و افزود: بعد از گذشت 40 سال از  پیروزی انقلاب اسلامی و  حاکم شدن فرهنگ تعالیم روح‌بخش اسلام و قرآن مجید در جامعه، با وجود همه توطئه‌ها و نقشه‌های دشمنان انقلاب اسلامی ندای ملکوتی قرآن از مساجد و حسینیه‌ها طنین‌افکن است.

فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهراز برگزاری برنامه ترتیل‌خوانی دربوشهر خبر داد و گفت: این برنامه در ایام ماه مبارک رمضان همه روزه در حسینیه عاشقان ثارالله برگزار و از سیمای مرکز بوشهر به صورت زنده پخش می‌شود.

سردار رزمجو با بیان اینکه امسال برای هشتمین سال برنامه ترتیل خوانی قرآن کریم در حسینیه عاشقان  ثارالله برگزار می‌شود افزود: برنامه نوای ملکوت یکی از بهترین محفل‌های قرآنی در ایام ماه مبارک رمضان شناخته می‌شود.

وی با تقدیر از اعضای ستاد برگزاری برنامه نوای ملکوت افزود: در برنامه ترتیل خوانی قرآن مجید 20 قاری برجسته مشارکت دارد و روزانه پذیرای  بین 1500 تا 2000 نفر است.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر با اشاره به اینکه تفسیر قرآن مجید در حسینیه عاشقان ثارالله هر روز برگزار می‌شودتصریح کرد: بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده هر روز یک جزء از قرآن مجید در این مراسم تلاوت می‌شود.

وی با بیان اینکه تلاوت مجلسی همراه با دعای ایام ماه مبارک رمضان متناسب با هر روز برگزار می‌شود خاطر نشان کرد: مفسران مختلفی در این برنامه حضور می‌یابند و پس از اجرای مراسم پامنبری و دعای ویژه ماه مبارک رمضان،  مراسم ترتیل‌خوانی هر روز ساعت 17:30 دقیقه آغاز می‌شود.

سردار رزمجو  از برگزاری  مراسم  احیاء  در شب‌های قدر خبر داد و بیان کرد: علاوه بر اجرای مراسم احیا در شب‌های قدر در مصلی نماز جمعه بوشهر به میزبانی سپاه امام صادق استان مراسم شب احیا برگزار می‌شود.

وی از برگزاری برنامه ترتیل‌خوانی نوجوانان در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر خبر داد تصریح کرد: برای مصون نگه داشتن جوانان و نوجوانان  از ترفندهای دشمنان یکی از مسائل ضروری آشنایی این نسل با تلاوت قرآن است که برنامه ترتیل‌خوانی نوجوانان برگزار می‌شود.

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر با اشاره به اینکه مراسم ترتیل‌خوانی در شهرستان‌های مختلف استان بوشهر برگزار می‌شود افزود: برای برگزاری هر چه باشکوه این برنامه‌ها کمیته‌های مختلف تخصصی تشکیل شده است.

سردار رزمجو با بیان اینکه 300 نفر از خادمان در برنامه ترتیل خوانی ندای ملکوت در بوشهر همکاری دارند تصریح کرد: در ایام ماه مبارک رمضان فضای استان بوشهر قرآنی و معنوی می‌شود که این مهم با همکاری و مشارکت امام جمعه ، استاندار و مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر محقق شده است.

انتهای پیام/ ت

کد خبر 18453
منبع خبر : خبرگزاری تسنیم